Sa oled siin

Kvaliteedikokkulepe on riigigümnaasiumide töö alusmüür

30. september 2014 - 17:18
Nõo Reaalgümnaasium võõrustab ministrit ja kõikide riigigümnaasiumide juhte
Sel kevadel sõlmitud riigigümnaasiumide kvaliteedikokkuleppes kirja pandu peab olema kõikide järgmisel aastatel alustavate riigigümnaasiumide töö lähtekohaks, ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski Nõo Reaalgümnaasiumis kohtumisel riigigümnaasiumide juhtidega.
 
„Praegused viis riigigümnaasiumi on väga hästi käivitunud. Võib tunduda, et järgmistel koolidel on tänaste tegijate tuules lihtsam alustada, kuid nende ülesanne on niigi kõrgele asetatud latti veel kõrgemale tõsta,“ sõnas minister Jevgeni Ossinovski.
 
Minister ja riigigümnaasiumide juhtkonnad vahetasid täna Nõo Reaalgümnaasiumis muljeid seni tehtust ning arutasid, kuidas lähiaastatel koostööd laiendada. Järgmisest õppeaastast on juba üheksa riigigümnaasiumit. Täna töötavaile Nõo Reaalgümnaasiumile, Noarootsi Gümnaasiumile, Viljandi Gümnaasiumile, Läänema Ühisgümnaasiumile ja Jõgevamaa Gümnaasiumile lisanduvad riigigümnaasiumid Tartus, Jõhvis, Pärnus ja Võrus.
 
Pärast kohtumist riigigümnaasiumide juhtidega pidas minister loengu Nõo Reaalgümnaasiumi õpilastele. Koolil on kavas muuta kohtumised huvitavate ja tegusate inimestega regulaarseks.
 
Lähem teave riigigümnaasiumide kohta.
Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.