Sa oled siin

Kutseõppurite õppetoetus kasvab pea kaks korda

11. detsember 2014 - 7:35
Uue aasta jaanuarist tõstetakse kutseõppurite õppeedukuse alusel makstav igakuine toetus 60 euroni.
 
Senine põhitoetus oli 38.35 eurot, mille suurus on püsinud muutumatuna alates toetuse kehtestamisest 2003. aastal. Põhitoetuse suurendamisega motiveeritakse kutseõppe õpilasi edukalt õppima ja heade õppetulemuste nimel pingutama.  
 
„11 aastat muutumatuna püsinud toetuse summa on ajale lootusetult jalgu jäänud. Õppetoetuse märkimisväärne tõus on osa ministeeriumi jõupingutusest, et suurendada kutsehariduse atraktiivsust noorte haridusvalikuna,“ ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski.
 
Põhitoetust makstakse kutseõppe tasemeõppe õpilasele õppetulemuste alusel moodustatud paremusjärjestuse alusel. Eelmisel aastal said põhitoetust 13 549 õpilast, mis on üle poole kõigist kutseõppe õpilastest.
 
Kutseõppe õpilaste sotsiaaltoetuste järgmise aasta eelarvesse eraldati kokku täiendavaid vahendeid 1,7 miljonit eurot. Õppeasutused saavad suunata rohkem raha ka eritoetuse fondi ning toetada senisest enam majanduslikult keerulises olukorras olevaid õpilasi.

Veel uudiseid samal teemal

30.11.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumites võib korraldada distantsõppe ajal hajutatult konsultatsioone

Täna allkirjastatud Terviseameti korraldus lubab Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumites korraldada distantsõppe ajal väikestes rühmades ja hajutatult eksameid, olümpiaade, tugiteenuseid ning konsultatsioone tuge vajavatele õpilastele.

27.11.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Tartus hakkavad kehtima piirangud huviharidusele ja -tegevusele

Eile kehtestas Terviseameti lõuna regionaalosakond Tartu linnavalitsuse ettepanekul täiendavad piirangud huvitegevusele, huviharidusele ning sportimisele. Piirangud hakkavad kehtima 30. novembrist.