Sa oled siin

Kutse Eesti teaduse ja innovatsiooni rahvusvahelise hindamise tulemuste esitlusele

10. september 2019 - 10:47

Kolmapäeval kell 10-12 toimub Tallinnas Rahvusraamatukogus seminar, kus tutvustatakse Eesti teadus- ja innovatsioonisüsteemi rahvusvahelise hindamise raportit, mis valmis Eesti riigi initsiatiivil, Teadus- ja Arendusnõukogu tellimusel ja Euroopa Komisjoni toel.

Rahvusvahelise hindamise peamiseks eesmärgiks oli saada soovitusi Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ühise teadus- ja arendustegevuse, innovatsiooni ja ettevõtluse strateegia väljatöötamiseks aastateks 2021-2035.

Seminari avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Sissejuhatava ettekande teeb Euroopa Komisjoni Teaduse peadirektoraadi asedirektor Signe Ratso. Raportit esitlevad ekspertrühma juht, Soome biokeskuse direktor professor Marja Makarow ning Stockholmi kuningliku tehnoloogiainstituudi professor Erik Arnold.

Raporti tutvustusele järgneb paneeldiskussioon, milles osalevad Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi, Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago, Rektorite Nõukogu esindajana Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja tööandjate esindaja. Modereerib Praxise juht Tarmo Jüristo

Hindamistulemuste tutvustus toimub Rahvusraamatukogu konverentsisaalis.

Ajakirjanikud on oodatud osa saama kogu seminarist. Võimalus intervjuudeks on vahetult pärast seminari lõppu. Intervjuusoovidest palume teatada info@hm.ee.

TAUSTAINFO

  • Eesti teadus- ja innovatsioonisüsteemi hinnanud tippeksperdid viibivad Tallinnas 11.-12. septembril. Delegatsiooni eesotsas on Euroopa Komisjoni Teaduse peadirektoraadi asedirektor Signe Ratso, kes kohtub ka minister Mailis Repsiga.
  • Samuti kohtuvad Euroopa Komisjoni esindajad Riigikogu kultuurikomisjoni ja majanduskomisjoni juhtidega ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingoga.

Veel uudiseid samal teemal

20.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Reps osales Brüsselis haridusministrite nõukogus ning kohtus eesti tõlkide ja õpetajatega

Minister Mailis Reps osales täna Brüsselis haridusministrite nõukogus ning kohtus eesti tõlkide, tõlkijate ja õpetajatega. Samuti arutas minister Reps Euroopa Komisjoni tööhõive voliniku Nicolas Schmitiga oskuste kaasajastamisega seonduvat.

14.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi 8. nädala eelinfo