Sa oled siin

Kümme tulevast koolijuhti alustavad järelkasvuprogrammi

13. september 2015 - 7:21
Algab koolijuhtide järelkasvuprogramm

Täna algab Haridus- ja Teadusministeeriumi koolijuhtide järelkasvuprogramm, milles kümme tiheda konkursisõela läbinud heade koolijuhieeldustega inimest saavad ettevalmistuse direktori ametiks.

Koolijuhtide järelkasvuprogramm on unikaalne arengukeskkond kõrge koolijuhipotentsiaaliga inimestele, kes näevad end koolidirektorina 1-2 aasta pärast. Täna alanud programm kestab kümme kuud, mille jooksul omandatakse koolidirektori rolliks vajalikud teadmised ja oskused ning luuakse võrgustik valdkonna ekspertidega nii Eestist kui välismaalt. Õppimine toimub muuhulgas läbi töövarjutamiste, õppevisiitide, mentorluse ja koolijuhtimisülesannete elluviimise.

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets selgitab programmi ellukutsumist vajadusega toetada süsteemselt pädevate ja motiveeritud direktorite järelkasvu, et saavutada haridussüsteemis vajalikud muutused. „Koolijuhist sõltub see, kas õpilased ja õpetajad saavad arenguks vajalikku tuge ja kas kool teeb tulemuslikku koostööd õpilaste perede ja kogukonnaga,“ ütles Mart Laidmets.

Programmi kümme osalejat valiti põhjaliku konkursi tulemusel 95 kandidaadi seast. Nende hulgas on nii silmapaistvaid kogenud õpetajaid kui ka juhtimiskogemusega inimesi äri- ja riigisektorist.

Helen Sabrak, kes on varem töötanud Eesti Energia kommunikatsioonijuhina ja osalenud ka Noored Kooli algatuses, loodab programmist tuge uuendusliku koolimudeli loomiseks. „Mina ja mu mõttekaaslased loome Tallinnas Kalamajas avatud kooli, mis rakendaks tänapäeva maailma parimaid teadmisi õpetamisest ja õppimisest ning toimiks õppebaasina ka teistele Eestimaa koolidele ja õpetajatele. Soovin juhtida alustava kooli igapäevast tööd parimal võimalikul viisil ning näen, et koos teiste alustavate koolijuhtidega õppimine ja kogemuste vahetamine saab olla selleks suurepärane tugi,“ selgitas Helen Sabrak.

Koolijuhtimise kvaliteedi tõstmine on Haridus- ja Teadusministeeriumi strateegiline eesmärk. Lisaks koolijuhtide järelkasvuprogrammile on loodud programmid kogenud koolijuhtidest mentorite koolitamiseks ning alustavate koolijuhtide toetamiseks. Kõiki programme viib ministeerium ellu koostöös sihtasutusega Innove Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Lisaks uuendatakse koolijuhi kompetentsimudelit ning jätkatakse tööd koolijuhtide hindamis- ja tagasisidestamise süsteemi väljatöötamisel.

Lähem info programmi ja osalejate kohta: www.hm.ee/koolijuhtide-jarelkasv

Veel uudiseid samal teemal

16.08.2017|Haridus- ja Teadusministeerium

Euroopa parim õpilasfirma tutvustas võidu toonud innovaatilist prügikasti

Eesti ja Euroopa parima õpilasfirma tiitli pälvinud Festera noored käisid täna Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis vastuvõtul, tutvustasid võidu toonud innovaatilist prügikasti ning rääkisid lähemalt Brüsselis läbitud võistlustulest ja saadud kogemustest. Õpilasi tänas ja tunnustas kantsler Tea Varrak.

16.08.2017|Haridus- ja Teadusministeerium

Uus järelevalvekorraldus on algavaks õppeaastaks valmis

Seoses maavalitsuste tegevuse lõpetamisega korraldab uuest õppeaastast haridusasutuste järelevalvet Haridus- ja Teadusministeerium.  Kõikidele koolidele, omavalitsustele ja erakooliomanikele on antud teada, kellelt erinevates Eesti piirkondades järelevalve küsimuste puhul abi saab.