Sa oled siin

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

31. juuli 2020 - 15:01

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.

Kriisitoetus jõuab erinevate aktiivsete tegevuste kaudu ligi 24 000 lapse ja nooreni. Taotlusi esitati pea 700 (369 laagri ja maleva korraldajalt) ning toetust eraldati kokku üle 2,7 miljoni euro.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps sõnas, et tal on väga hea meel, et huvi oli nii suur ja toetust käivitades püstitatud eesmärk – pakkuda pärast pingelist kevadet sisukat ja aktiivset suvepuhkust võimalikult paljudele lastele ja noortele – sai edukalt täidetud. „Tahan tänada kõiki laagrite ja malevate korraldajaid, kes on keerulistes oludes kiirelt reageerinud ja kelle ülimalt tänuväärse töö tulemusena nii paljude laste ja noorte suvi sisustatud saab," lisas Reps.

Toetus oli suunatud kuni 26-aastastele noortele tegevust pakkuvad lühilaagrid ja -malevad, mille sisuks on noorsootöö, sealhulgas huvihariduse ja huvitegevuse andmine ning töökasvatus.

Ööbimisega lühilaagri või -maleva korraldamiseks oli võimalik saada toetust kuni 40 eurot ühe osaleva noore kohta ööpäevas, ilma ööbimiseta laagrites ja malevates kuni 20 eurot päeva kohta.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

22.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Stipendium logopeedia magistriõppeks Venemaa ülikoolides

Konkurss on avatud taotlejatele, kes alustavad magistriõppe tasemel logopeedia erialaõpinguid tunnustatud Venemaa ülikoolis ja on valmis pärast lõpetamist asuma vähemalt kolmeks aastaks tööle magistrikraadi nõudval ametikohal Eesti haridusasutuses.