Sa oled siin

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

31. juuli 2020 - 15:01

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.

Kriisitoetus jõuab erinevate aktiivsete tegevuste kaudu ligi 24 000 lapse ja nooreni. Taotlusi esitati pea 700 (369 laagri ja maleva korraldajalt) ning toetust eraldati kokku üle 2,7 miljoni euro.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps sõnas, et tal on väga hea meel, et huvi oli nii suur ja toetust käivitades püstitatud eesmärk – pakkuda pärast pingelist kevadet sisukat ja aktiivset suvepuhkust võimalikult paljudele lastele ja noortele – sai edukalt täidetud. „Tahan tänada kõiki laagrite ja malevate korraldajaid, kes on keerulistes oludes kiirelt reageerinud ja kelle ülimalt tänuväärse töö tulemusena nii paljude laste ja noorte suvi sisustatud saab," lisas Reps.

Toetus oli suunatud kuni 26-aastastele noortele tegevust pakkuvad lühilaagrid ja -malevad, mille sisuks on noorsootöö, sealhulgas huvihariduse ja huvitegevuse andmine ning töökasvatus.

Ööbimisega lühilaagri või -maleva korraldamiseks oli võimalik saada toetust kuni 40 eurot ühe osaleva noore kohta ööpäevas, ilma ööbimiseta laagrites ja malevates kuni 20 eurot päeva kohta.

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Väike-Maarjas tähistatakse Wiedemanni keelepäeva

Reedel, 2. oktoobril tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Auhinna tänavune laureaat, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Helle Metslang esineb ettekandega “Mitmetahuline eesti keel” ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Teadus- ja arendustegevuse korralduse seadus läbib põhjaliku uuenduskuuri

Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamist. Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna see võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ja seda on muudetud rohkem kui 20 korda.