Sa oled siin

Kõrgkoolid saavad taotleda toetust IKT õppe tugevdamiseks

7. jaanuar 2021 - 10:07

Haridus- ja Noorteamet avas IT Akadeemia programmi tänavuse arendusprojektide taotlusvooru, mille eesmärk on suurendada kõrgkoolides info- ja kommunikatsioonitehnoloogia õpetamise ja rakendamise oskusi nendel õppekavadel, mis ei ole otseselt IKT õpetamisega seotud. Tegevuste tulemusena peavad üliõpilased saama senisest paremaid IKT oskusi oma erialal rakendamiseks. Seeläbi suureneb heade IKT oskustega spetsialistide hulk tööturul.

Taotlusvooru eesmärk on tõhustada IKT õpet teistel õppekavadel kui informaatika ja infotehnoloogia õppekavagrupi õppekavad.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrgharidusosakonna juhataja Margus Haidak märkis, et kavandatavate arendustegevuste hindamisse kaasatakse ka ettevõtjad. „On oluline, et Eesti kõrgharidus vastaks tööandjate vajadustele, hindamises osalevad ettevõtjad saavad anda kõrgkoolidele õppekavade arendamiseks praktilist sisendit, ” ütles Haidak.

“Osalema on oodatud kõik kõrgkoolid ning loodame, et kaasa tulevad ka koolid, kes on varasematel aastatel vähem taotlusi esitanud või pole seda veel teinud,” kommenteeris IT Akadeemia programmi nõunik Indrek Ots. “Erinevalt varasematest taotlusvoorudest on tänavu taotlemine kahe-etapiline. See võimaldab kõrgkoolidel paremini ette valmistada mitmeid erialasid ja õppekavasid hõlmavaid projekte ning taotlusi hindavad eksperdid saavad juba projektide ettevalmistamise etapis soovitusi anda ja ettepanekuid teha,” lisas Ots.

Arendusprojektide ideekavandite esitamise tähtaeg on 15. veebruar, teise etappi valitud ideekavandid tehakse teatavaks hiljemalt 15. märtsiks. Täistaotluse esitamiseks on taotlejal aega üks kuu, alates esimese etapi otsuste teatavaks tegemisest.

Rahastamisotsused langetatakse hiljemalt 17. maiks 2021. Toetatakse kaheaastaseid projekte, toetuse maksimaalne summa projekti kohta on 100 000 eurot.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide, kutsekoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm IKT kutse- ja  kõrghariduse kvaliteedi ning konkurentsivõime tõstmiseks, vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ja valdkonna teaduse arendamiseks. Programmi koordineerib Haridus- ja Noorteamet ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Arendusprojektide elluviimist toetatakse IT Akadeemia programmist alates 2015. aastast.

Lisainfo: https://www.hitsa.ee/ikt-haridus/ita/arendusprojektid


Lisainfo:
Indrek Ots
IT Akadeemia nõunik
indrek.ots@harno.ee
+372 514 9512

Veel uudiseid samal teemal

16.04.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Täna toimub eesti keele riigieksami sooritajatelt koroonaproovide kogumine

Täna annavad üle Eesti koroonaproove eksaminandid, kes sooritavad esmaspäeval eesti keele riigieksamit. Proov võetakse kurguloputusvedelikust, mis on testitava jaoks üks lihtsamaid võimalusi. Proovid analüüsib SYNLAB Eesti oma Tallinna laboris PCR meetodil.

15.04.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Lasteaiad ja koolid saavad taas värvata eestikeelse lisaõpetaja

Haridus- ja Teadusministeeriumi kolm aastat tagasi lasteaedades ning eelmisel aastal ka koolides algatatud projekt on osutunud populaarseks ja vajalikuks. Tänasest on taas oodatud projektiga liituma lasteaiad ja koolid, kus rühmas või klassis õpivad muu kodukeelega lapsed, ning soovitakse tõsta eesti keele õppe kvaliteeti.