Sa oled siin

Kõrghariduse diplomite tunnustamine Balti ja Beneluxi riikide vahel muutub lihtsamaks

8. november 2019 - 17:33

Täna, 8. novembril allkirjastati Brüsselis Baltimaade ja Beneluxi riikide vahel kavatsuste deklaratsioon kõrghariduse kvalifikatsioonide vastastikuseks automaatseks tunnustamiseks. Tulevikus lihtsustab see oluliselt Belgias, Hollandis või Luksemburgis omandatud kõrgharidusega inimestel edasiõppimist või tööle asumist Eestis ning vastupidi.  

„Juba praegu tunnustavad Balti riigid üksteise kõrghariduse lõpudiplomeid automaatselt, täna allkirjastatud kavatsuste deklaratsioon laiendab seda võimalust Beneluxi riikidele,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets. „Vastastikune automaatne tunnustamine puudutab nii bakalaureuseõppe, rakenduskõrgharidusõppe, magistriõppe kui ka doktoriõppe diplomeid.“

Sõlmitud kavatsuste deklaratsioon on samm edasi riikidevahelise lepingu ettevalmistamisel. Leping on plaanis sõlmida selliselt, et tulevikus saavad sellega liituda ka teised riigid, kes kasutavad Euroopa Kvalifikatsiooniraamistikku.

Eesti, Läti ja Leedu vahel kehtib sarnane leping käesoleva aasta algusest. Ühes Balti riigis omandatud kvalifikatsiooniga saab asuda õppima või tööle teises Balti riigis ilma diplomi hindamisprotsessi läbimata.

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.