Sa oled siin

Kõrghariduse diplomite tunnustamine Balti ja Beneluxi riikide vahel muutub lihtsamaks

8. november 2019 - 17:33

Täna, 8. novembril allkirjastati Brüsselis Baltimaade ja Beneluxi riikide vahel kavatsuste deklaratsioon kõrghariduse kvalifikatsioonide vastastikuseks automaatseks tunnustamiseks. Tulevikus lihtsustab see oluliselt Belgias, Hollandis või Luksemburgis omandatud kõrgharidusega inimestel edasiõppimist või tööle asumist Eestis ning vastupidi.  

„Juba praegu tunnustavad Balti riigid üksteise kõrghariduse lõpudiplomeid automaatselt, täna allkirjastatud kavatsuste deklaratsioon laiendab seda võimalust Beneluxi riikidele,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets. „Vastastikune automaatne tunnustamine puudutab nii bakalaureuseõppe, rakenduskõrgharidusõppe, magistriõppe kui ka doktoriõppe diplomeid.“

Sõlmitud kavatsuste deklaratsioon on samm edasi riikidevahelise lepingu ettevalmistamisel. Leping on plaanis sõlmida selliselt, et tulevikus saavad sellega liituda ka teised riigid, kes kasutavad Euroopa Kvalifikatsiooniraamistikku.

Eesti, Läti ja Leedu vahel kehtib sarnane leping käesoleva aasta algusest. Ühes Balti riigis omandatud kvalifikatsiooniga saab asuda õppima või tööle teises Balti riigis ilma diplomi hindamisprotsessi läbimata.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.