Sa oled siin

Korduskutse Eesti teaduse ja innovatsiooni rahvusvahelise hindamise tulemuste esitlusele

11. september 2019 - 8:16

Täna kell 10-12 toimub Tallinnas Rahvusraamatukogus seminar, kus tutvustatakse Eesti teadus- ja innovatsioonisüsteemi rahvusvahelise hindamise raportit, mis valmis Eesti riigi initsiatiivil, Teadus- ja Arendusnõukogu tellimusel ja Euroopa Komisjoni toel.

Rahvusvahelise hindamise peamiseks eesmärgiks oli saada soovitusi Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ühise teadus- ja arendustegevuse, innovatsiooni ja ettevõtluse strateegia väljatöötamiseks aastateks 2021-2035.

Seminari avab Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand. Sissejuhatava ettekande teeb Euroopa Komisjoni asepeadirektor Signe Ratso. Raportit esitlevad ekspertrühma juht, Soome biokeskuse direktor professor Marja Makarow ning Stockholmi kuningliku tehnoloogiainstituudi professor Erik Arnold.

Raporti tutvustusele järgneb paneeldiskussioon, milles osalevad Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi, Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago ja Rektorite Nõukogu esindajana Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser. Modereerib Praxise juht Tarmo Jüristo.

Hindamistulemuste tutvustus toimub Rahvusraamatukogu konverentsisaalis.

Ajakirjanikud on oodatud osa saama kogu seminarist. Võimalus intervjuudeks on vahetult pärast seminari lõppu. Intervjuusoovidest palume teatada info@hm.ee.

TAUSTAINFO

  • Eesti teadus- ja innovatsioonisüsteemi hinnanud tippeksperdid viibivad Tallinnas 11.-12. septembril. Delegatsiooni eesotsas on Euroopa Komisjoni Teaduse peadirektoraadi asedirektor Signe Ratso, kes kohtub ka minister Mailis Repsiga.
  • Samuti kohtuvad Euroopa Komisjoni esindajad Riigikogu kultuurikomisjoni ja majanduskomisjoni juhtidega ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingoga.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.