Sa oled siin

Korduskutse Eesti teaduse ja innovatsiooni rahvusvahelise hindamise tulemuste esitlusele

11. september 2019 - 8:16

Täna kell 10-12 toimub Tallinnas Rahvusraamatukogus seminar, kus tutvustatakse Eesti teadus- ja innovatsioonisüsteemi rahvusvahelise hindamise raportit, mis valmis Eesti riigi initsiatiivil, Teadus- ja Arendusnõukogu tellimusel ja Euroopa Komisjoni toel.

Rahvusvahelise hindamise peamiseks eesmärgiks oli saada soovitusi Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ühise teadus- ja arendustegevuse, innovatsiooni ja ettevõtluse strateegia väljatöötamiseks aastateks 2021-2035.

Seminari avab Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand. Sissejuhatava ettekande teeb Euroopa Komisjoni asepeadirektor Signe Ratso. Raportit esitlevad ekspertrühma juht, Soome biokeskuse direktor professor Marja Makarow ning Stockholmi kuningliku tehnoloogiainstituudi professor Erik Arnold.

Raporti tutvustusele järgneb paneeldiskussioon, milles osalevad Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi, Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago ja Rektorite Nõukogu esindajana Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser. Modereerib Praxise juht Tarmo Jüristo.

Hindamistulemuste tutvustus toimub Rahvusraamatukogu konverentsisaalis.

Ajakirjanikud on oodatud osa saama kogu seminarist. Võimalus intervjuudeks on vahetult pärast seminari lõppu. Intervjuusoovidest palume teatada info@hm.ee.

TAUSTAINFO

  • Eesti teadus- ja innovatsioonisüsteemi hinnanud tippeksperdid viibivad Tallinnas 11.-12. septembril. Delegatsiooni eesotsas on Euroopa Komisjoni Teaduse peadirektoraadi asedirektor Signe Ratso, kes kohtub ka minister Mailis Repsiga.
  • Samuti kohtuvad Euroopa Komisjoni esindajad Riigikogu kultuurikomisjoni ja majanduskomisjoni juhtidega ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingoga.

Veel uudiseid samal teemal

14.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: Vastuvõtul tunnustatakse rahvusvahelistel võistlustel silmapaistnud õppureid

Hea ajakirjanik!

Ootame Sind järgmisel teisipäeval, 19. novembril kell 17.30 Noblessneri Valukojas toimuvale õppurite vastuvõtule.

12.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Ministeerium asub seniste hallatavate asutuste baasil ette valmistama haridus- ja noortevaldkonna ühendameti loomist

Täna, 12. novembril kogunenud Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala asutuste konsolideerimise töörühm eesotsas kantsler Mart Laidmetsaga tutvus rakendusuuringute keskuse CentARi pakutud kolme soovitusliku stsenaariumiga ministeeriumi haldusala asutuste ümberkorraldamiseks. Juhtrühm nõustus CentARi analüütikute eelistatud variandiga, mille kohaselt võiksid tulevikus tegutseda noorte ja hariduse valdkonna asutused koos.