Sa oled siin

Koolirahu väljakuulutamise üritusel osaleb Läti haridus- ja teadusminister

27. august 2004 - 0:00

Esimest korda osaleb Koolirahu üritusel Läti delegatsioon eesotsas haridus- ja teadusminister Juris Radzevics´iga, kes esineb ka sõnavõtuga. Minister Maimets annab Läti delegatsioonile üle Koolirahu tule, et Läti saaks sarnase traditsiooniga algust teha.
 
Kell 12 algava ettevõtmise raames toimuvad mitmed tänavaüritused, õpilasfirmade laat ja kooli alguse pidu. Kell 13.45 toimub Valga Maavalitsuse saalis pressikonverents, kus osalevad minister Toivo Maimets, Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Toomas Ponkin, Lastekaitse Liidu juhataja Alar Tamm, Lastevanemate Liidu esimees Ago Künnap, Õpetajate Liidu juhatuse esimees Lehte Jõemaa, Õpilasomavalitsuste Liidu esindaja Kristel Niisuke ja Aivar Otsalt Eesti Politseist.

Koolirahu programmi eesmärgiks on koostöös õpilaste ja õpetajatega, noorte ja täiskasvanutega saavutada sõbralik koolikeskkond ja propageerida rõõmsameelset tasakaalu koolielus. Programmiga tahetakse juhtida õpilaste, õpetajate ja ka kogu avalikkuse tähelepanu koolides valitsevale õhkkonnale ning seal toimivatele suhetele, sest mõnusas meeleolus edeneb õppimine paremini.

Koolirahu programmi algatas 1999. aastal Eesti Noorsootöö Keskus ning traditsioon on jätkunud kuus aastat.  2004. aastal on  koostööpartnerid Valga Maavalitsus, Valga Linnavalitsus, Valga Avatud Noortekeskus ja Eesti Politsei.

Lisainformatsioon:
Kerttu Sikka
erinoorsootöö peaspetsialist
Eesti Noorsootöö Keskus
6 380 759; 52 20 645
kerttu.sikka@entk.ee


Tarmu Kurm
juhataja asetäitja
teabekorralduse osakond
Haridus- ja Teadusministeerium
7350 154