Sa oled siin

Koolid saavad lähiajal lisakoguse kiirteste

24. jaanuar 2022 - 15:19

Haridus- ja Teadusministeerium pikendas Medesto Logistics OÜ-ga sõlmitud kiirtestide ostmise raamlepingut, mis võimaldab koolidel saada lisakoguse kiirteste, et testida kõiki koolipere liikmeid kõrge nakatumisega piirkondades kaks korda nädalas.

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna sõnul pikendati raamlepingut, sest uue viirusetüve laialdase levikuga on vajadus koolides tehtavate kiirtestide järele oluliselt kasvanud. “Arvestasime, et kui testime kõiki koolipere liikmeid pärast vaheaega kahe nädala jooksul kaks korda nädalas ja seejärel kõiki õpilasi ja koolitöötajaid üks kord nädalas, siis jätkub teste veebruari lõpuni,” selgitas minister Kersna. “Nüüd on olukord seoses omikroni tüve levikuga muutunud ning vajame oluliselt rohkem kiirteste, et koolipered tunneksid end turvalisemalt ning õpilased saaksid olla kontaktõppel.”

Ministri sõnul on Riigi Tugiteenuste Keskus praegu läbi viimas uut hanget koolidele kiirtestide hankimiseks. “Praeguses olukorras vajavad paljud koolid teste kiiremini, kui selle hanke tulemusel on võimalik koolidele pakkuda,” ütles minister Kersna. “Senise raamlepingu pikendamine võimaldab katta kiiresti koolidel puuduoleva testivaru kuni uue hankega saabuvate testideni.”

Ministeerium on alates novembri algusest iga nädal küsinud koolidelt kiirtestimise kohta tagasisidet, et saada ülevaade kohapealsetest oludest. Küsitluse tulemused on näidanud, et testide jääk koolides on ebaühtlane, mis tuleneb erinevatest testimisstrateegiatest. Haridus- ja Teadusministeerium saadab täna kõigile Eesti üldharidus- ja kutsekoolidele täiendava küsitluse, mille abil selgitatakse välja puuduolevate testide arv. Nende andmete järgi on võimalus neil koolidel, kellel on testide varud otsas, saada lähiajal vajaminevad kiirtestid.

Ministeeriumi kogutud andmete põhjal sai möödunud nädalal üldhariduskoolides positiivse kiirtesti tulemuse 3321 õpilast ja 439 töötajat, kutsekoolides 113 õpilast ja 26 töötajat. Üle poole positiivsetest kiirtesti tulemustest tuvastati Harjumaa koolides. Viiruse kiire leviku tõttu soovitab Haridus- ja Teadusministeerium jätkata kõigi õpilaste ja koolitöötajate testimist kõrge nakatumisega piirkondades kaks korda nädalas ja mujal korra nädalas.

Riigi Tugiteenuste Keskus viib läbi uut hanget koolidele kiirtestide ostmiseks. Pakkumiste esitamise tähtaeg oli 17. jaanuaril. Hanke tulemused on veel selgumisel.

Veel uudiseid samal teemal

27.05.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Riik ja haridustehnoloogia kogukond sõlmisid innovatsiooni ja ettevõtlust toetava koostööleppe

Haridus- ja Teadusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning EdTech Estonia MTÜ sõlmisid koostöölepingu haridustehnoloogia edendamiseks. Vastastikuse mõistmise ja koostöö memorandum kirjeldab lahti ühised eesmärgid ja koostöö põhimõtted, et ühiselt Eesti haridusinnovatsiooni edasi arendada.

27.05.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Aasta kool 2022 on Läänemaa Ühisgümnaasium

Tänavuse aasta kooli tiitli pälvis Läänemaa Ühisgümnaasium, kellele väga tasavägiselt järgnes Metsküla Algkool ning žürii ja rahvahääletuse punktiarvestuse tulemusena tuli kolmandaks Jüri Gümnaasium.