Sa oled siin

Kommentaar Kanal 2 saates Radar käsitletud koolide infosüsteemi probleemile

16. oktoober 2018 - 21:47

Kuigi Haridus- ja Teadusministeeriumil ei ole võimalik vastutada selle eest, et mõnede haridusasutuste eksimuse tõttu on tundlikku infot sisaldavad dokumendid saanud Eesti Koolide Infosüsteemis EKIS avalikuks, tunneme siiski haridusvaldkonda kureeriva valitsusasutusena kahetsust ja moraalset vastutust selle juhtumi pärast.

Samuti oleme kindlad, et kohase tähelepanuga suhtuvad sellesse ka koolid ja lasteaiad. On selge, et isegi ainult üks laste delikaatseid isikuandmeid sisaldav avalikustatud dokument miljonite korrektsete kõrval on liiga suur arv.

Kohe pärast võimaliku avaliku teabe seaduse rikkumise ilmnemist alustas ministeerium ekspertide abiga süsteemi kontrollimist. Tuvastasime kohaliku omavalitsuste koolid ja lasteaiad, mille puhul oli dokumentide ebakorrektse avaldamise kahtlus tekkinud. Tegime kindlaks, et dokumentide avalikuks saamise põhjus ei ole tehniline viga, vaid dokumentide ebakorrektne sisestamine. Töötame koostöös Andmekaitse Inspektsiooni ja omavalitsuste koolidega selle nimel, et sellised juhtumid ei korduks. Samuti teeme kõik selleks, et ilmnenud probleemid täiel määral viivitamatult likvideerida.

EKIS on dokumendihaldussüsteem, mis on loodud haridusasutustele kasutamiseks. EKISt kasutab ligikaudu 500 kooli ja lasteaeda. EKISe avalehel on kättesaadavad nii dokumendihalduse kui ka infosüsteemi kasutamise juhendid ning toimib kasutajatugi. EKISe baasiks on standardtarkvara Webdesktop, mis on Eestis laialt kasutatav infohaldussüsteem.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.