Sa oled siin

Kolm kõrgkooli saavad 5,5 miljonit eurot lisaraha oma õppehoonete jaoks

28. veebruar 2019 - 13:26

Valitsuse tänase otsuse kohaselt saavad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Sisekaitseakadeemia kokku 5,5 miljonit eurot lisaraha oma õppehoonete rajamiseks ja sisustamiseks.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps märkis, et õppehoonete rajamine ja sisustamine käib ning i-le täpi lisamiseks on vaja veel panustada. „Mul on väga hea meel, et me leidsime ehitushindade kallinemise juures võimaluse meie kultuurile ja julgeolekule niivõrd oluliste hoonete rajamise lõpule viimiseks kõrge kvaliteediga,“ ütles Reps.

Eesti Kunstiakadeemia õppehoone rajamist ja sisustamist rahastatakse täiendavalt 1,9 miljoni euroga. Projekti kogusumma ulatub nüüd 16,9 miljoni euroni.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalikompleksi rajamist ja sisustamist rahastatakse täiendavalt 1,9 miljoni euroga. Projektile eraldatava toetuse summa on nüüd 5,9 miljonit eurot.

Sisekaitseakadeemia õppekompleksi rajamist rahastatakse täiendavalt 1,71 miljoni euroga. Projekti toetus ulatub nüüd 15,21 miljoni euroni.

Valitsus otsustas muuta teadus- ja arendusasutuste ja kõrgkoolide institutsionaalse arendusprogrammi ASTRA investeeringute kava. Kava muutmise taga on möödunud aasta aprillis riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel tehtud ettepanek rahastada täiendavalt kolme kõrgkooli objekte ning teha seda struktuurifondides olevate vabade vahendite arvel.

Lisaraha kogusumma on 5,5 miljonit eurot, mis sisaldab nii EL toetust kui Eesti riigi kaasfinantseeringut.

Taustainfo

Veel uudiseid samal teemal

17.05.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Gruusia pealinna rajatakse Eesti kool

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets arutas Tbilisis Gruusia haridus-, teadus-, kultuuri ja spordiministeeriumi aseministri Irina Abuladzega kahe riigi hariduskoostööd, muuhulgas oli juttu ideest asutada Eesti ettevõtjate algatusel Gruusia pealinnas uus kool.

15.05.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Populaarne raadiosaatesari Keelekõdi pakub tuge eesti keele õppeks

Terve aasta jooksul saab esmaspäeviti võtta osa Raadio 4 poolt pakutavast eesti keele tunnist, mis aitab kuulajatel rikastada ja lihvida oma eesti keele oskust. Tunnid on pälvinud õppijate heakskiidu - igat saadet kuulab keskmiselt 20 000 inimest.