Sa oled siin

Kolm kõrgkooli saavad 5,5 miljonit eurot lisaraha oma õppehoonete jaoks

28. veebruar 2019 - 13:26

Valitsuse tänase otsuse kohaselt saavad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Sisekaitseakadeemia kokku 5,5 miljonit eurot lisaraha oma õppehoonete rajamiseks ja sisustamiseks.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps märkis, et õppehoonete rajamine ja sisustamine käib ning i-le täpi lisamiseks on vaja veel panustada. „Mul on väga hea meel, et me leidsime ehitushindade kallinemise juures võimaluse meie kultuurile ja julgeolekule niivõrd oluliste hoonete rajamise lõpule viimiseks kõrge kvaliteediga,“ ütles Reps.

Eesti Kunstiakadeemia õppehoone rajamist ja sisustamist rahastatakse täiendavalt 1,9 miljoni euroga. Projekti kogusumma ulatub nüüd 16,9 miljoni euroni.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalikompleksi rajamist ja sisustamist rahastatakse täiendavalt 1,9 miljoni euroga. Projektile eraldatava toetuse summa on nüüd 5,9 miljonit eurot.

Sisekaitseakadeemia õppekompleksi rajamist rahastatakse täiendavalt 1,71 miljoni euroga. Projekti toetus ulatub nüüd 15,21 miljoni euroni.

Valitsus otsustas muuta teadus- ja arendusasutuste ja kõrgkoolide institutsionaalse arendusprogrammi ASTRA investeeringute kava. Kava muutmise taga on möödunud aasta aprillis riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel tehtud ettepanek rahastada täiendavalt kolme kõrgkooli objekte ning teha seda struktuurifondides olevate vabade vahendite arvel.

Lisaraha kogusumma on 5,5 miljonit eurot, mis sisaldab nii EL toetust kui Eesti riigi kaasfinantseeringut.

Taustainfo

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna Ülikooli Sajandi vilistlaste seas on Mailis Reps, Ilmar Tomusk ja Edgar Schlümmer

Täna, Tallinna Ülikooli päeval kuulutas rektor Tiit Land välja Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri panustanute nimed, keda ülikool tunnustab nimetusega Sajandi vilistlane.

18.03.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Esimene üle-euroopaline meediapädevuse nädal kutsub üles kriitiliselt mõtlema

Sel nädalal toimub Eestis esimene meediapädevusnädal alapealkirjaga „Enne mõtlen, siis jagan“, mis rõhutab iga üksikisiku rolli väärinfo leviku tõkestamisel.