Sa oled siin

Kohtumine Tai rahvusvahelise erakooli stipendiaatidega

1. juuli 2004 - 0:00

Kohtumisel vastavad küsimustele ka Liia Tüür Eesti ENIC/NARIC Keskusest ning Ene Hinnok Riiklikust Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskusest. Nad selgitavad Tais sooritatud eksamite Eesti riigieksamite süsteemi ümberarvestamise ja Tai kooli diplomi tunnustamisega seonduvat.

2004/05. õppeaastal alustavad Tai rahvusvahelises erakoolis The Regent’s School juba kuuendat aastat  teiste õpilaste kõrval õpinguid ka Eesti koolilapsed. Eesti aukonsuli Tais, dr Virachai Techavichijit’i poolt pakutud 90%-lise stipendiumi said käesoleval õppeaastal üksteist õpilast. Õpilaste arv Tais on aasta-aastalt kasvanud. 2003/04. õppeaastal õppis Tais 13 õpilast Eestist, kellest 1 sai sel aastal lõpudiplomi. Järgmisel õppeaastal jätkavad Tais õpinguid 12 õpilast ning lisaks 12 uut stipendiaati.
The Regent’s School'is toimub õppetöö Briti õppekava International General Certificate of Secondary Education (IGCSE) alusel ning õpilased alustavad oma õpinguid 5-6 aastaselt kuni kohustusliku hariduse omandamiseni 15-16 aastaselt 11. klassis. 12. ja 13. klassi läbimine annab õpilasele juurdepääsu kõrgharidusele. 2002/03. õppeaastal lisandus võimalus õppida International Baccalureate’i diplomiprogrammi järgi. Programm kestab 2 aastat ning selle lõpetajad omandavad diplomi, mis tagab juurdepääsu juhtivatesse ülikoolidesse Inglismaal, Ameerikas, Kanadas, Austraalias, Uus-Meremaal ja Tais. Eestist pärit stipendiaadid asuvad üldjuhul õppima 10. või 12. klassis.

Lisainformatsioon:
Katrin Rein
juhataja
välissuhete talitus
Haridus- ja Teadusministeerium
7350 157

Tarmu Kurm
juhataja asetäitja
teabekorralduse osakond
Haridus- ja Teadusministeerium
7350 154