Sa oled siin

Kohtla-Järve Järve koolist saab uuest õppeaastast riigikool

6. juuni 2022 - 13:30

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning Kohtla-Järve linnapea Toomas Nael allkirjastasid täna Järve kooli riigile üleandmise lepingu. Alates 1. septembris on kooli pidajaks Haridus- ja Teadusministeerium.

Minister Liina Kersna sõnul on Järve kooli riigile üleandmine oluline samm eestikeelse hariduse tegevuskavast, mis aitab  eestikeelse hariduse viia regioonis paremale järjele. “Põhiharidus on ja jääb kohaliku omavalitsuse vastutada. Kohtla-Järve Järve kool riigistati eestikeelse hariduse tegevuskava ekspertgrupi ettepanekul selleks, et eestikeelne haridus valdavalt venekeelses piirkonnas oleks tugevam. Järve kool on teinud väga head tööd, aga me tahame anda neile hoogu juurde, et eestikeelne haridus Kohtla-Järvel oleks väärtustatud ja kindlatel alustel," ütles minister.

Kohtla-Järve linnapea Toomas Naela sõnul võib vaid rõõmu tunda sellest, et osapooled on väga heas tempos jõudnud lepinguni. "Me kindlasti jätkame eestikeelse hariduse arendamist koostöös riigiga ka keelekümbluskoolides," lubas linnapea.

"Täna allkirjastatud lepinguga algab uus etapp Järve kooli elus," ütles kooli direktori kohusetäitja Stella Onkel. "Loodame väga, et eesti keelest erineva kodukeelega laps leiab uuest õppeaastast veel suuremat toetust ja et tuge saab ka eesti emakeelega laps. Kõik saab minna ainult paremaks, kui me suudame ühise pingutuse abil tuua kooli lisaks vajalikele õpetajatele ka olulised tugispetsialistid," sõnas Stella Onkel.

Minister Liina Kersna ütles lepingu allkirjastamisel, et Kohtla-Järve Järve kool on tugev kool. "Järve kooli lõpetanud lastel ei ole haridusteel ees klaaslage, nad saavad minna edasi õppima vastavalt oma huvidele eestikeelsetesse haridusasutustesse," lausus minister Kersna, kelle sõnul kaardistatakse järgmise sammuna Järve kooli kiireloomulised vajadused ja lähiajal kuulutatakse välja ka Järve kooli direktori konkurss.

Lepingu allkirjastamisel osalenud TalTech Virumaa Kolledži direktor Mare Roosileht pidas toimunud sündmust märgiliseks. "Meil on minister, kes peab sõna ja mõtleb kaasa ja see on väga suur asi. Kohtla-Järve Järve kool on olnud linna pärliks - ta on olnud eestluse hoidjaks kohapeal," toonitas Roosileht.

Kohtla-Järve Järve kool on linna vanim ja seni ainus eesti õppekeelega põhikool, kus õpib pea 300 õpilast, kellest ligi 70 protsenti on pärit kakskeelsetest või muu emakeelega peredest. Haridus- ja Teadusministeerium võtab Järve kooli pidamise üle alates 1. septembrist 2022. Lepingu kohaselt võtab ministeerium üle kooli töötajate ja kooli tegevusega seotud kohustused ning uued arenguvõimalused plaanitakse koostöös kooliperega juba tuleval õppeaastal.

Kohtla-Järve Järve kooli riigile üleandmine on üks eestikeelse hariduse tegevuskavas (2021-2035) tehtud ettepanekutest eestikeelse hariduse kättesaadavuse ja kaasaegse õpikeskkonna loomise edendamiseks. Eelmisel aastal võttis riik Narvalt üle kohaliku Eesti Gümnaasiumi, praegu peetakse läbirääkimisi Sillamäe Eesti Põhikooli riigistamise üle.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

01.07.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina sõjapõgenikele mõeldud Vabaduse Kooli on sisseastumisavalduse esitanud ligi 400 Ukraina noort

Esimese kuu aja jooksul on Vabaduse Kooli õppima asumiseks esitanud avalduse pea 400 Ukraina noort. Juulikuus jätkub avalduste vastuvõtt ning vestlused gümnaasiumiastmesse suunduvate noortega.

30.06.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Pelgulinna riigigümnaasium sai nurgakivi

Täna, 30. juunil sai nurgakivi Tallinnasse Kolde puiesteele loodav Pelgulinna riigigümnaasium, kus hakkab õppima üle tuhande gümnasisti.