Sa oled siin

Kohtla-Järve Järve kooli direktorina asub tööle Tarmo Post

11. juuli 2022 - 12:23

Alates 1. septembrist riigikoolina tegutsema hakkava Kohtla-Järve Järve kooli direktoriks valiti pikaajalise koolijuhi kogemusega Tarmo Post.

Konkurss uue direktori leidmiseks kuulutati välja juuni lõpus. Konkursikomisjoni üksmeelse otsusega valiti uueks koolijuhiks Tarmo Post.

Ta on varem töötanud Valga põhikoolis algklasside õpetajana, seejärel õppealajuhatajana ning Valga Põhikooli direktorina. Viimased seitse aastat on Tarmo töötanud Elva Gümnaasiumi direktorina. Samuti on ta osalenud mitmetel rahvusvahelistel koolitustel, nõustanud mitmeid koole üle Eesti ja olnud projektide “Meistriklass - koolijuhilt koolijuhile”, Eesti Olümpiakomitee "Sport Koolis" ja Koolijuhtide rattaretked “Kuidas elad Eestimaa kool?” algataja. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli pedagoogika ja algõpetuse metoodika eriala.

Haridus- ja Teadusministeeriumi riigikoolide pidamise valdkonna juhi Raivo Trummali sõnul saab Kohtla-Järve Järve kool väga hea juhi. “Saja-aastase ajalooga väärika kooli juhtimine ja arendamine on suur vastutus ning seetõttu teeb suurt rõõmu, et Kohtla-Järve Järve kooli asub juhtima nii kogenud koolijuht, kellel on lisaks kooli juhtimisele kogemused ka teemades, mis Järve koolil lahendamiseks ees seisavad,” sõnas Trummal.

Tarmo Posti sõnul on oluline, et igas Eestimaa nurgas on võimalik omandada hea eestikeelne haridus, mis tagab noorele inimesele võrdsed valikud edasises elus. “Õppesisu arendamine kooskõlaliselt uue koolihoone ehitamisega ühendab koolimeeskonda ja annab positiivset energiat kooliellu,” usub Post.

Komisjoni kuulusid lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajatele ka esindajad kooli hoolekogust ja kohalikust omavalitsusest.

Kohtla-Järve Järve kool on linna vanim ja seni ainus eesti õppekeelega põhikool, kus õpib pea 300 õpilast, kellest ligi 70 protsenti on pärit kakskeelsetest või muu emakeelega peredest. Haridus- ja Teadusministeerium võtab Järve kooli pidamise üle alates 1. septembrist 2022.

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.