Sa oled siin

Kogenud direktorid õpivad alustavate ametikaaslaste mentoriteks

2. juuni 2015 - 9:37

Täna stardib arenguprogramm kogenud direktoritele, kellest saavad mentorid oma alustavatele ametikaaslastele. Programm pakub 15-le direktorile võimaluse lihvida oma juhendamisoskusi, õppida ja harjutada juhendamiseks vajalikke tehnikaid ning ka ise seeläbi veelgi paremaks juhiks saada.

Septembrini kestva arenguprogrammi jooksul õpivad osalejad coaching´u ja mentorluse põhimõtteid ja tehnikaid ning proovivad ise nii mentori kui ka juhendatava rolli. Programmi lõppedes alustatakse kohe praktiseerimisega, sest osalenutest saavad mentorid ametisse asuvatele direktoritele.

Haridus- ja Teadusministeeriumi õpetajaosakonna juhataja Kristi Mikiver ütles, et igal aastal alustab Eestis tööd keskmiselt 40 uut üldhariduskoolide ja kaks kutseõppeasutuste direktorit. „Uute juhtide sisseelamise ja professionaalse arengu toetamiseks käivitab Haridus- ja Teadusministeerium sel sügisel alustavate koolidirektorite arenguprogrammi. Uued juhid saavad endale mentorid just täna algava programmi lõpetajate seast,“ selgitas Mikiver.

Mentorite arenguprogrammis osaleva Tartu Raatuse Kooli direktori Toomas Kinki sõnul võib, tahab ja suudab ta olla toeks noortele inimestele, kes tahavad hariduspõllul uute liidritena tegutsema hakata. „Üksi selles maailmas hakkama saamine on siiski raske ja keeruline, aga kui sind ümbritseb toimiv sotsiaalne võrgustik, on see märksa lihtsam. Püüame selle tugivõrgustiku koos luua“, ütles Kink.

Programmi kandideeris avatud konkursil 30 koolijuhti, kelle seast osalejad välja valiti. Nende hulgas on nii kutseõppeasutuse kui ka põhikoolide ja gümnaasiumide direktoreid. Arenguprogrammi on ellu kutsunud Haridus- ja Teadusministeerium, programmi korraldab sihtasutus Innove Euroopa Sotsiaalfondi programmi „ Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine“ raames. Arenguprogrammi viib läbi talendijuhtimise konsultatsioonifirma Fontes.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

19.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: kolmapäeval esitletakse riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning parimate praktikate kogumikku

Kolmapäeval, 21. augustil kell 12.00 esitleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning noortevaldkonna parimate praktikate kogumikku.

17.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti e-riigi lahutamatuks osaks olevad koolide IT-taristud viiakse uuele tasemele

Aastaks 2022. saavad kõik Eesti üldharidus- ja kutsekoolide IT-taristud renoveeritud. Koolide sisevõrkude uuele tasemele viimist toetatakse 8,27 miljoni euro eest.