Sa oled siin

Kantsler Tea Varrak: koolikiusamise ennetamine on ühiskondlik pingutus

31. august 2018 - 8:37

Eile kohtusid Haridus- ja Teadusministeeriumis erinevad ühiskondlikud partnerid, kes tegelevad koolikiusamise ennetamise ja vältimisega. Kiusamisvaba haridustee strateegiliseks ja paremaks kujundamiseks luuakse ministeeriumi eestvedamisel töörühm.

Kohtumist juhtinud Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varraku sõnul on koolikiusamise ennetamisalane tegevus praegu killustunud erinevate partnerite vahel. „Seni on väga hästi töötanud 2014. aastal loodud kiusamisvastane koalitsioon. Sellegipoolest peame senisest enam panustama – otsustasime kutsuda ellu töörühma, et ühendada jõud, koondada nägemused ja soovid nii riigiasutuste kui ka erinevate ühiskondlike huvigruppide vahel,“ ütles Varrak. „Ministeeriumis on meil hea meel näha, et ühiskonna terava tähelepanu all on koolikiusamine ning turvalise ja hooliva koolikeskkonna loomine. Nüüd peame ühiskonnana pingutama selleks, et jõuaksime ühiselt veelgi mõjusamate tegudeni,“ lisas kantsler.

Kohtumise ajendiks oli kiusamisvaba haridustee koalitsiooni pöördumine, kus avaldati soovi senisest süsteemsemalt teemaga tegeleda ja liikuda edasi oluliselt ulatuslikuma tegevuskavaga.

Ministeeriumi juhtimisel moodustatakse töörühm, mille eesmärgiks on kirjeldada tulevikupilti heade suhete loomisest ja hoidmisest koolis koos visioonipaberiga koolikiusamise ennetamiseks, leevendamiseks ja lahendamiseks ning turvalise ja hooliva koolikeskkonna loomiseks. Töörühma esimene kohtumine toimub juba septembris ning esmane visioonipaber valmib kahe kuu jooksul. Edaspidi kohtututakse ning vaadatakse üle edusammud kord kvartalis.

Kohtumisel osalesid Haridus- ja Teadusministeeriumi ning kiusamisennetusega tegelevad ühiskondlikud ja sotsiaalsed partnerid. Töörühmas osalevad lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajatele ka Sotsiaalministeeriumi ja Siseministeeriumi esindajad ning Kiusamisvaba Haridustee Liikumise moodustanud organisatsioonid ja algatused – SA Archimedes Noorteagentuur, Eesti Õpilasesinduste Liit, SA Kiusamisvaba Kool, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Noorteühing TORE, MTÜ Vaikuseminutid, Tartu Ülikooli Eetikakeskus ning Tervise Arengu Instituut.

Veel uudiseid samal teemal

30.11.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumites võib korraldada distantsõppe ajal hajutatult konsultatsioone

Täna allkirjastatud Terviseameti korraldus lubab Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumites korraldada distantsõppe ajal väikestes rühmades ja hajutatult eksameid, olümpiaade, tugiteenuseid ning konsultatsioone tuge vajavatele õpilastele.

27.11.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Tartus hakkavad kehtima piirangud huviharidusele ja -tegevusele

Eile kehtestas Terviseameti lõuna regionaalosakond Tartu linnavalitsuse ettepanekul täiendavad piirangud huvitegevusele, huviharidusele ning sportimisele. Piirangud hakkavad kehtima 30. novembrist.