Sa oled siin

Kantsler Tea Varrak: koolikiusamise ennetamine on ühiskondlik pingutus

31. august 2018 - 8:37

Eile kohtusid Haridus- ja Teadusministeeriumis erinevad ühiskondlikud partnerid, kes tegelevad koolikiusamise ennetamise ja vältimisega. Kiusamisvaba haridustee strateegiliseks ja paremaks kujundamiseks luuakse ministeeriumi eestvedamisel töörühm.

Kohtumist juhtinud Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varraku sõnul on koolikiusamise ennetamisalane tegevus praegu killustunud erinevate partnerite vahel. „Seni on väga hästi töötanud 2014. aastal loodud kiusamisvastane koalitsioon. Sellegipoolest peame senisest enam panustama – otsustasime kutsuda ellu töörühma, et ühendada jõud, koondada nägemused ja soovid nii riigiasutuste kui ka erinevate ühiskondlike huvigruppide vahel,“ ütles Varrak. „Ministeeriumis on meil hea meel näha, et ühiskonna terava tähelepanu all on koolikiusamine ning turvalise ja hooliva koolikeskkonna loomine. Nüüd peame ühiskonnana pingutama selleks, et jõuaksime ühiselt veelgi mõjusamate tegudeni,“ lisas kantsler.

Kohtumise ajendiks oli kiusamisvaba haridustee koalitsiooni pöördumine, kus avaldati soovi senisest süsteemsemalt teemaga tegeleda ja liikuda edasi oluliselt ulatuslikuma tegevuskavaga.

Ministeeriumi juhtimisel moodustatakse töörühm, mille eesmärgiks on kirjeldada tulevikupilti heade suhete loomisest ja hoidmisest koolis koos visioonipaberiga koolikiusamise ennetamiseks, leevendamiseks ja lahendamiseks ning turvalise ja hooliva koolikeskkonna loomiseks. Töörühma esimene kohtumine toimub juba septembris ning esmane visioonipaber valmib kahe kuu jooksul. Edaspidi kohtututakse ning vaadatakse üle edusammud kord kvartalis.

Kohtumisel osalesid Haridus- ja Teadusministeeriumi ning kiusamisennetusega tegelevad ühiskondlikud ja sotsiaalsed partnerid. Töörühmas osalevad lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajatele ka Sotsiaalministeeriumi ja Siseministeeriumi esindajad ning Kiusamisvaba Haridustee Liikumise moodustanud organisatsioonid ja algatused – SA Archimedes Noorteagentuur, Eesti Õpilasesinduste Liit, SA Kiusamisvaba Kool, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Noorteühing TORE, MTÜ Vaikuseminutid, Tartu Ülikooli Eetikakeskus ning Tervise Arengu Instituut.

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Infokiri: haridusvaldkonda puudutavad piirangud alates 1. juunist

Vastavalt valitsuse otsusele leevenevad 1. juunist piirangud haridusasutuste tegevusele. Piirangute leevendused puudutavad üldhariduskoole, kutseõppeasutusi ja kõrgkoole. Samuti täienduskoolitusasutuste, huvikoolide, huvitegevuse pakkujate ning avatud noortekeskuste tegevuse korraldamist.

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kevadise riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6264  gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Esmaspäeval toimub eesti keele teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 1860 eksamitegijat. Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Eksaminandid teevad matemaatika ja eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami.