Sa oled siin

Kantsler Mart Laidmets osaleb Jaapanis kõrgetasemelisel teadusfoorumil ja konverentsil

4. oktoober 2019 - 15:12
Science and Technology in Society 2019

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets viibib 5.-9. oktoobrini Jaapanis, kus osaleb konverentsil „Science and Technology in Society“ ja esineb 10. Euroopa Liidu ja Jaapani teadusfoorumil.

Homme, 5. oktoobril osaleb kantsler Mart Laidmets Kyōtos Euroopa Liidu ja Jaapani teadusfoorumil, kus teeb lühiettekande Eesti teaduspoliitika kujundamisest ja parimatest praktikatest. Foorumil arutatakse Euroopa Liidu ja Jaapani vahelist strateegilist teaduskoostööd ja –projekte.  Kantsler kohtub ka Euroopa Teadusnõukogu presidendi Jean-Pierre Bourguignoniga, kohtumise teemaks on edasine koostöö ning teadusgrantidega seonduv.

Pühapäeval, 6. oktoobril osaleb kantsler Kyōtos teaduse, tehnoloogia ja innovatsioonialasel konverentsil „Science and Technology“ ning ministrite ja tippametnike kohtumisel. Õhtul kohtub Mart Laidmets Eesti Ōsaka aukonsuli Tashichiro Haradaga.

Esmaspäeval, 7. oktoobril esineb kantsler konverentsil ettekandega küberturvalisusest ning juhib paneeldiskussiooni ja arutelu. Pärastlõunal kohtub Laidmets Kyōto ülikooli rektori Junichi Yamagiwagaga ja ülikooli juhtkonnaga, kohtumise teemaks on Kyōto ja Eesti ülikoolide vahelise koostöö tihendamine.

Teisipäeval, 8. oktoobril kohtub Mart Laidmets Tōkyōs Eesti suursaadiku Väino Reinartiga, kellega arutatakse Eesti hariduse-, teaduse, noorte- ja keelevaldkonna koostööd Jaapaniga.

Kolmapäeval, 9. oktoobril külastab kantsler Tōkyōs Shibuya’ Sasazuka Keskkooli ning kohtub Jaapani aseharidusministri Makoto Fujiwaraga, kellega arutatakse digipöörde kogemusi ja haridusvaldkonna parimaid praktikad ning PISA testidega seonduvat. Lisaks kohtub Laidmets Tōkyō ülikooli asepresident Sawako Shirahasega, kellega tuleb jutuks ülikoolidevahelise koostöö arendamine.

 

 

Veel uudiseid samal teemal

05.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalk tõuseb 1315 euroni kuus

Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepaneku, kehtestada järgmisel aastal põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalgaks ehk töötasu alammääraks täistööajaga töötamisel 1315 eurot kuus. 2020. aasta eelarves on õpetajate palga alammäära tagamiseks nähtud ette 281 miljonit eurot.

05.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

PISA konverentsil-tänuüritusel arutletakse Eesti tulemuste üle ning tunnustatakse Eesti maailma tippu viinud koole

Homme, 6. detsembril toimub Tallinna Ülikoolis tänuüritus-konverents koolidele, kes osalesid ülemaailmses OECD õpioskuste uuringus PISA 2018. 3. detsembril avaldatud uuringu tulemused kinnitasid, et Eesti 15-aastaste noorte teadmised ja oskused lugemises, matemaatikas ja loodusteadustes on Euroopas esikohal ja maailmas esimeste hulgas.