Sa oled siin

Kantsler Mart Laidmets osaleb Jaapanis kõrgetasemelisel teadusfoorumil ja konverentsil

4. oktoober 2019 - 15:12
Science and Technology in Society 2019

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets viibib 5.-9. oktoobrini Jaapanis, kus osaleb konverentsil „Science and Technology in Society“ ja esineb 10. Euroopa Liidu ja Jaapani teadusfoorumil.

Homme, 5. oktoobril osaleb kantsler Mart Laidmets Kyōtos Euroopa Liidu ja Jaapani teadusfoorumil, kus teeb lühiettekande Eesti teaduspoliitika kujundamisest ja parimatest praktikatest. Foorumil arutatakse Euroopa Liidu ja Jaapani vahelist strateegilist teaduskoostööd ja –projekte.  Kantsler kohtub ka Euroopa Teadusnõukogu presidendi Jean-Pierre Bourguignoniga, kohtumise teemaks on edasine koostöö ning teadusgrantidega seonduv.

Pühapäeval, 6. oktoobril osaleb kantsler Kyōtos teaduse, tehnoloogia ja innovatsioonialasel konverentsil „Science and Technology“ ning ministrite ja tippametnike kohtumisel. Õhtul kohtub Mart Laidmets Eesti Ōsaka aukonsuli Tashichiro Haradaga.

Esmaspäeval, 7. oktoobril esineb kantsler konverentsil ettekandega küberturvalisusest ning juhib paneeldiskussiooni ja arutelu. Pärastlõunal kohtub Laidmets Kyōto ülikooli rektori Junichi Yamagiwagaga ja ülikooli juhtkonnaga, kohtumise teemaks on Kyōto ja Eesti ülikoolide vahelise koostöö tihendamine.

Teisipäeval, 8. oktoobril kohtub Mart Laidmets Tōkyōs Eesti suursaadiku Väino Reinartiga, kellega arutatakse Eesti hariduse-, teaduse, noorte- ja keelevaldkonna koostööd Jaapaniga.

Kolmapäeval, 9. oktoobril külastab kantsler Tōkyōs Shibuya’ Sasazuka Keskkooli ning kohtub Jaapani aseharidusministri Makoto Fujiwaraga, kellega arutatakse digipöörde kogemusi ja haridusvaldkonna parimaid praktikad ning PISA testidega seonduvat. Lisaks kohtub Laidmets Tōkyō ülikooli asepresident Sawako Shirahasega, kellega tuleb jutuks ülikoolidevahelise koostöö arendamine.

 

 

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Infokiri: haridusvaldkonda puudutavad piirangud alates 1. juunist

Vastavalt valitsuse otsusele leevenevad 1. juunist piirangud haridusasutuste tegevusele. Piirangute leevendused puudutavad üldhariduskoole, kutseõppeasutusi ja kõrgkoole. Samuti täienduskoolitusasutuste, huvikoolide, huvitegevuse pakkujate ning avatud noortekeskuste tegevuse korraldamist.

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kevadise riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6264  gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Esmaspäeval toimub eesti keele teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 1860 eksamitegijat. Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Eksaminandid teevad matemaatika ja eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami.