Sa oled siin

Kantsler Mart Laidmets: Kohtla-Järve riigigümnaasiumi õnnestumiseks on vaja töörahu

31. jaanuar 2019 - 12:50

„Loome kooli õpilaste jaoks. Kui täna oleme läbirääkimisi pidanud eelkõige linnajuhtide ja koolijuhtidega, siis nüüd võtame fookusesse õpilased. Peame lähtuma iga õpilase individuaalsetest võimetest ja vajadustest, mille väljaselgitamine on praegu ülesanne number üks. Kui õppuritega on räägitud, siis täpsustame tegevuskava,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets.

„Kuna eesmärk on iga õpilase individuaalne arengutee, peame olema valmis selleks, et tagada igale õpilase tema arengut toetav lahendus, mis tähendab, et ei ole mõistlik jääda kinni loosungitesse, et kas kõik eesti keeles või mitte midagi. Kuigi loomulikult on kaugem ja peamine eesmärk ühtluskool ja suurepärane eesti keele oskus kõikidel õpilastel,“ lisas Laidmets. 

„Tegu on väga olulise õppeasutusega Ida-Virumaal. Me ei saa tegutseda kiirustades ja laskma end emotsioonidega kaasa viia. Peame ära kuulama kõik asjaosalised, tuginema ekspertteadmistele – kaasame täiendavalt asjatundjaid ja eksperte, kes tunnevad suurepäraselt nii haridus- kui ka keeleküsimuste problemaatikat,“ ütles Laidmets.

Haridus- ja Teadusministeerium plaanib kiiresti kohtuda ka Kohtla-Järve venekeelse kogukonna esindajatega. Viimastel päevadel on ministeerium saanud märkimisväärse hulga signaale, et Kohtla-Järve venekeelne kogukond soovib personaalseid kokkusaamisi ministeeriumi esindajatega.  Suhtume sellesse soovi kohase tähelepanuga ja peame õiglaseks sarnaselt eesti kogukonnaga arutada ja selgitada riigigümnaasiumi teemaderingi eraldiseisvalt ka vene elanikkonnaga.

Veel uudiseid samal teemal

17.04.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Õpilaste teadustööde konkursi parimad tulevad Tallinnast, Tartust ja Saaremaalt

Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Teadusagentuur kuulutasid täna välja 2019. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjad. ümnaasiumiastmes pälvisid esikoha Elisa Monticelli (Tallinna Prantsuse Lütseum) ja Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasium). Põhikooliõpilastest tunnistati parimaks Kennet Puiestee (Saaremaa Ühisgümnaasium) ja  Martin Vesberg (Saaremaa Ühisgümnaasium).

16.04.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Neljapäevani saab esitada tunnustamiseks parimaid haridustöötajaid

Veel viimaseid päevi ehk neljapäevani, 18. aprillini on võimalik esitada Aasta Õpetaja konkursile tunnustamiseks haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Kandidaate saab esitada Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel www.hm.ee/gala.