Sa oled siin

Kantsler Mart Laidmets: haridusvaldkonna ühendamet luuakse pärast põhjalikku analüüsi

2. august 2019 - 12:51

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets selgitab, et haridusvaldkonna ühendameti loomine algab põhjalikust analüüsist ning ei tähenda kindlasti lihtsalt kõikide asutuste liitmist.

Riigireformi ühe väljapaistvama tegevusena kavandab Haridus- ja Teadusministeerium ümber korraldada haldusala asutuste töö ja luua haridusvaldkonna ühendamet, mis alustab plaanide kohaselt tööd järgmise aasta septembris.

"Kindlasti ei tähenda see, et meie üheksa asutust lihtsalt ühendatakse. Esiteks pole kõikide asutuste liitmist kindlasti kavas ja teiseks võib mõnede organisatsioonide puhul kõne alla tulla vaid üksikute töölõikude konsolideerimine," selgitab kantsler Mart Laidmets.

Kantsler meenutab, et Haridus- ja Teadusministeeriumi ja selle haldusala asutuste tegevusampluaa ulatub elukestva õppe ja teaduse edendamisest nutikate infotehnoloogialahenduste haridusse viimiseni, noorsootöö riiklikust korraldamisest kauni emakeele väärtustamise ja hoidmiseni. "Väga tähtis on mitte talitada rutakalt ega uisapäisa. Seetõttu ongi esimese sammuna kavas põhjalikult analüüsida, milliste hallatavate asutuste millised funktsioonid üldse sobituksid loodavasse ametisse. Oleme selleks appi kutsunud sõltumatud analüütikud," sõnab ta.

Rakendusuuringute keskuse Centari koostatav analüüs valmib novembriks. Seejärel on plaanis analüüsitulemustele tuginedes ühiselt koos asutustega asuda edasisi tegevusi planeerima. "Kindlasti tasub ühendameti loomisel eeskuju võtta Soomest, kus on loodud hariduspoliitika rakendamisega tegelev haridusamet," kommenteerib Laidmets.

"Miks me seda ikkagi teeme? Kindlasti soovime veelgi paremini vastata kõikide meie sihtrühmade – kes kokku moodustavad tegelikult kogu Eesti – ootustele," räägib kantsler.

Laidmetsa kinnitusel on eesmärk paremaks muuta ja ühtlustada pakutavate teenuste kvaliteeti, olla paindlikumad ja vähendada bürokraatiat. Üle vaadatakse töölõikude juhtimine ja ülesannete jaotus, mis mitmetes asutustes toimub erinevate põhimõtete järgi ja osaliselt dubleerivalt.

"Samuti ei saa unustada, et uued haridus- ja teadusvaldkonna strateegilised suunad toovad kaasa muudatusi, millega kaasneb vajadus uueks sihiseadeks," lisab ta.
 

Veel uudiseid samal teemal

14.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: Vastuvõtul tunnustatakse rahvusvahelistel võistlustel silmapaistnud õppureid

Hea ajakirjanik!

Ootame Sind järgmisel teisipäeval, 19. novembril kell 17.30 Noblessneri Valukojas toimuvale õppurite vastuvõtule.

12.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Ministeerium asub seniste hallatavate asutuste baasil ette valmistama haridus- ja noortevaldkonna ühendameti loomist

Täna, 12. novembril kogunenud Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala asutuste konsolideerimise töörühm eesotsas kantsler Mart Laidmetsaga tutvus rakendusuuringute keskuse CentARi pakutud kolme soovitusliku stsenaariumiga ministeeriumi haldusala asutuste ümberkorraldamiseks. Juhtrühm nõustus CentARi analüütikute eelistatud variandiga, mille kohaselt võiksid tulevikus tegutseda noorte ja hariduse valdkonna asutused koos.