Sa oled siin

Kantsler Laidmets osaleb Singapuris Aasia-Euroopa koostööfoorumil

13. juuni 2019 - 9:40

Kantsler Mart Laidmets osaleb täna ja homme Singapuris toimuval 40. Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF). Kohtumisel arutatakse haridusteemade kõrval ka kultuuri, avatud valitsemise, majanduse ja jätkusuutlikkusega seonduvaid küsimusi.

“Euroopa ja Aasia vaheline koostöö on üha kasvav ning Eestil on Aasia suunal tohutult võimalusi. ASEF on väga hea platvorm Eesti haridus- ja kultuuriinstitutsioonidele leidmaks partnereid erinevatest rahvusvahelistest projektidest osavõtuks,” sõnas kantsler Mart Laidmets. Praegu valmistatakse koos Ühendkuningriigiga ette projekti tehisintellekti kasutamiseks hariduses.

1996. aastal loodud ASEF on valitsustevaheline organisatsioon, mille peamiseks eesmärgiks on aidata kaasa Euroopa ja Aasia vaheliste suhete arendamisele läbi erinevate koostööprojektide. Tänaseks on ASEFi abil ellu viidud üle 650 mitmesuguse projekti erinevates valdkondades. Eesti kuulub ASEFi partnerriikide hulka alates 2004. aastast. Eestis on ASEFi abil toimunud mitmeid projekte: suveülikoole, loengusarju, noortevahetusi.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler osaleb ASEFi kohtumisel esimest korda, varasemalt on Eestit esindanud nii erinevad suursaadikud kui ka ülikoolide esindajad.

Veel uudiseid samal teemal

20.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Mailis Reps esineb Londonis rahvusvahelisel haridusfoorumil

Minister Mailis Reps viibib tänasest kuni kolmapäeva, 22. jaanuarini Londonis töövisiidil, kus esineb rahvusvahelisel haridusfoorumil Education World Forum, arutab ettevõtete juhtidega innovaatilise hariduslahenduste kasutamise teemal ning kohtub Suurbritannia koolihariduse minister Nick Gibbiga ja peab avaliku loengu Eesti hariduse eduloost Suurbritannia haridusministeeriumis.

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.