Sa oled siin

Kantsler Laidmets osaleb Singapuris Aasia-Euroopa koostööfoorumil

13. juuni 2019 - 9:40

Kantsler Mart Laidmets osaleb täna ja homme Singapuris toimuval 40. Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF). Kohtumisel arutatakse haridusteemade kõrval ka kultuuri, avatud valitsemise, majanduse ja jätkusuutlikkusega seonduvaid küsimusi.

“Euroopa ja Aasia vaheline koostöö on üha kasvav ning Eestil on Aasia suunal tohutult võimalusi. ASEF on väga hea platvorm Eesti haridus- ja kultuuriinstitutsioonidele leidmaks partnereid erinevatest rahvusvahelistest projektidest osavõtuks,” sõnas kantsler Mart Laidmets. Praegu valmistatakse koos Ühendkuningriigiga ette projekti tehisintellekti kasutamiseks hariduses.

1996. aastal loodud ASEF on valitsustevaheline organisatsioon, mille peamiseks eesmärgiks on aidata kaasa Euroopa ja Aasia vaheliste suhete arendamisele läbi erinevate koostööprojektide. Tänaseks on ASEFi abil ellu viidud üle 650 mitmesuguse projekti erinevates valdkondades. Eesti kuulub ASEFi partnerriikide hulka alates 2004. aastast. Eestis on ASEFi abil toimunud mitmeid projekte: suveülikoole, loengusarju, noortevahetusi.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler osaleb ASEFi kohtumisel esimest korda, varasemalt on Eestit esindanud nii erinevad suursaadikud kui ka ülikoolide esindajad.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.