Sa oled siin

Kantsler Laidmets osaleb Singapuris Aasia-Euroopa koostööfoorumil

13. juuni 2019 - 9:40

Kantsler Mart Laidmets osaleb täna ja homme Singapuris toimuval 40. Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF). Kohtumisel arutatakse haridusteemade kõrval ka kultuuri, avatud valitsemise, majanduse ja jätkusuutlikkusega seonduvaid küsimusi.

“Euroopa ja Aasia vaheline koostöö on üha kasvav ning Eestil on Aasia suunal tohutult võimalusi. ASEF on väga hea platvorm Eesti haridus- ja kultuuriinstitutsioonidele leidmaks partnereid erinevatest rahvusvahelistest projektidest osavõtuks,” sõnas kantsler Mart Laidmets. Praegu valmistatakse koos Ühendkuningriigiga ette projekti tehisintellekti kasutamiseks hariduses.

1996. aastal loodud ASEF on valitsustevaheline organisatsioon, mille peamiseks eesmärgiks on aidata kaasa Euroopa ja Aasia vaheliste suhete arendamisele läbi erinevate koostööprojektide. Tänaseks on ASEFi abil ellu viidud üle 650 mitmesuguse projekti erinevates valdkondades. Eesti kuulub ASEFi partnerriikide hulka alates 2004. aastast. Eestis on ASEFi abil toimunud mitmeid projekte: suveülikoole, loengusarju, noortevahetusi.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler osaleb ASEFi kohtumisel esimest korda, varasemalt on Eestit esindanud nii erinevad suursaadikud kui ka ülikoolide esindajad.

Veel uudiseid samal teemal

21.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti Lennuakadeemia rektoriks valiti Koit Kaskel

Eesti Lennuakadeemia rektori valimiseks kogunes täna valimiskogu, kes otsustas teha haridus- ja teadusministrile ettepaneku sõlmida tööleping Koit Kaskeliga.

21.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Aasta koolitaja on Kristel Jalak

Täna Tallinna Õpetajate majas toimunud V koolitajate mittekonverentsil „Koolituse headus“ arutleti täiskasvanute koolituste kvaliteedi üle ja kuulutati välja aasta koolitaja 2019, kelleks on Kristel Jalak.