Sa oled siin

Kantsler Laidmets osaleb Singapuris Aasia-Euroopa koostööfoorumil

13. juuni 2019 - 9:40

Kantsler Mart Laidmets osaleb täna ja homme Singapuris toimuval 40. Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF). Kohtumisel arutatakse haridusteemade kõrval ka kultuuri, avatud valitsemise, majanduse ja jätkusuutlikkusega seonduvaid küsimusi.

“Euroopa ja Aasia vaheline koostöö on üha kasvav ning Eestil on Aasia suunal tohutult võimalusi. ASEF on väga hea platvorm Eesti haridus- ja kultuuriinstitutsioonidele leidmaks partnereid erinevatest rahvusvahelistest projektidest osavõtuks,” sõnas kantsler Mart Laidmets. Praegu valmistatakse koos Ühendkuningriigiga ette projekti tehisintellekti kasutamiseks hariduses.

1996. aastal loodud ASEF on valitsustevaheline organisatsioon, mille peamiseks eesmärgiks on aidata kaasa Euroopa ja Aasia vaheliste suhete arendamisele läbi erinevate koostööprojektide. Tänaseks on ASEFi abil ellu viidud üle 650 mitmesuguse projekti erinevates valdkondades. Eesti kuulub ASEFi partnerriikide hulka alates 2004. aastast. Eestis on ASEFi abil toimunud mitmeid projekte: suveülikoole, loengusarju, noortevahetusi.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler osaleb ASEFi kohtumisel esimest korda, varasemalt on Eestit esindanud nii erinevad suursaadikud kui ka ülikoolide esindajad.

Veel uudiseid samal teemal

15.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti sai kutse asuda arendama Aasia ja Euroopa haridusinnovatsiooni

Eile Singapuris lõppenud Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF) tehti Eestile ettepanek osaleda koos Suurbritannia ja Jaapaniga kokku ühises hariduse infotehnoloogiliste, sealhulgas tehisintellekti arendamist puudutavas ühisettevõtmises.

14.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Enamik õppureid ja õpetajaid on kutseharidusega rahul

Haridus- ja Teadusministeeriumis valminud analüüsi põhjal on 80 protsenti kutseõppuritest rahul teadmiste ja oskustega, mida kutsekoolid pakuvad. Kõrgeima hinde rahulolule on andnud käsitöö ja lastehoiu õppekavarühmade õppurid, madalaima aga IT erialade õppurid. Õpetajatest on suurim rahulolu sotsiaal- ja humanitaarvaldkonna õpetajate seas.