Sa oled siin

Kantsler Laidmets osaleb Singapuris Aasia-Euroopa koostööfoorumil

13. juuni 2019 - 9:40

Kantsler Mart Laidmets osaleb täna ja homme Singapuris toimuval 40. Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF). Kohtumisel arutatakse haridusteemade kõrval ka kultuuri, avatud valitsemise, majanduse ja jätkusuutlikkusega seonduvaid küsimusi.

“Euroopa ja Aasia vaheline koostöö on üha kasvav ning Eestil on Aasia suunal tohutult võimalusi. ASEF on väga hea platvorm Eesti haridus- ja kultuuriinstitutsioonidele leidmaks partnereid erinevatest rahvusvahelistest projektidest osavõtuks,” sõnas kantsler Mart Laidmets. Praegu valmistatakse koos Ühendkuningriigiga ette projekti tehisintellekti kasutamiseks hariduses.

1996. aastal loodud ASEF on valitsustevaheline organisatsioon, mille peamiseks eesmärgiks on aidata kaasa Euroopa ja Aasia vaheliste suhete arendamisele läbi erinevate koostööprojektide. Tänaseks on ASEFi abil ellu viidud üle 650 mitmesuguse projekti erinevates valdkondades. Eesti kuulub ASEFi partnerriikide hulka alates 2004. aastast. Eestis on ASEFi abil toimunud mitmeid projekte: suveülikoole, loengusarju, noortevahetusi.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler osaleb ASEFi kohtumisel esimest korda, varasemalt on Eestit esindanud nii erinevad suursaadikud kui ka ülikoolide esindajad.

Veel uudiseid samal teemal

17.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti e-riigi lahutamatuks osaks olevad koolide IT-taristud viiakse uuele tasemele

Aastaks 2022. saavad kõik Eesti üldharidus- ja kutsekoolide IT-taristud renoveeritud. Koolide sisevõrkude uuele tasemele viimist toetatakse 8,27 miljoni euro eest.

15.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsus kinnitas loodava Tallinna Muusika- ja Balletikooli ehituse rahastamise

Tänasel valitsuse kabinetinõupidamisel kinnitati loodava Tallinna Muusika- ja Balletikooli ehitamise ja sisustamise rahastamine kokku 43 miljoni euro ulatuses. Uues hoones Tallinnas aadressil Pärnu maantee 59 alustab kool tegevust 1. septembril 2022. aastal.