Sa oled siin

Kantsler Laidmets Jaapanis: rahvusvaheline teaduskoostöö on jätkusuutliku tuleviku võti

11. oktoober 2019 - 10:00

Kantsler Mart Laidmets osales Jaapanis konverentsil „Science and Technology in Society“, 10. Euroopa Liidu ja Jaapani teadusfoorumil Kyōtos ning kohtus Jaapani aseharidusminister Makoto Fujiwaraga, Kyōto ülikooli rektori ja Tōkyō ülikooli prorektoriga.

Kantsler Mart Laidmetsa sõnul kinnitati kohtumisel Jaapani aseharidusminister Makoto Fujiwaraga kahe riigi vaheliste haridus- ja teadussuhete olulisust. „Jaapan on Eesti teadlastele, ülikoolidele ja ettevõtetele väga hea potentsiaaliga koostööpartner. Asume küll üksteisest kaugel, kuid senine koostöö on näidanud, et ühiste väljakutsete lahendamisel oleme teineteisele olulised,“ sõnas Laidmets pärast kohtumist. „Arutasime, kuidas seniseid kontakte veelgi tihedamaks muuta, sest on olemas selge mõlemapoolne huvi. Jaapanlased hindavad kõrgelt Eesti e-riigi ja e-hariduse saavutusi, teisalt on Eesti jaoks Jaapanis tohutult potentsiaali teaduskoostööks, et lahendada näiteks kliimamuutusega seotud väljakutseid,“ lisas Laidmets. Tema sõnul on ülikoolide ootused kahepoolseks koostööks suured, mistõttu otsitakse edaspidi ühiselt võimalusi kahe riigi ülikoolidevahelise koostöö edendamiseks. Aseharidusministriga arutati veel PISA testidega seonduvat ning hariduskoostöö tihendamisest.

Kantsler Laidmets osales Kyōtos konverentsil „Science and Technology in Society“, kus esines küberkaitse teemalises arutelus ning pidas 10. Euroopa Liidu ja Jaapani teadusfoorumil lühiettekande Eesti teaduspoliitika kujundamisest. Kyōto ja Tōkyō ülikoolide rektoritega kohtumisel keskenduti ülikoolidevaheliste koostöövõimaluste arendamisele.

Kantsler Laidmets kohtus visiidi jooksul Euroopa Teadusnõukogu presidendi Jean-Pierre Bourguignoniga, kellega arutati Eesti teadlaste osalemist nõukogu tegevustes ning tippteaduse toetamist uuel finantsperioodil. Lisaks arutas kantsler Eesti suursaadiku Väino Reinartiga Eesti hariduse-, teaduse, noorte- ja keelevaldkonna koostööd Jaapaniga.

Visiidi lõpus tutvus kantsler Tōkyō Shibuya Sasazuka keskkooliga, kus kohtus muuhulgas Eestit mitmel korral külastanud Shibuya piirkonna haridusametnikega. Eesti on nende sõnul Jaapanile suureks eeskujuks tänu digipöörele ja nutikatele lahendustele hariduses.

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Väike-Maarjas tähistatakse Wiedemanni keelepäeva

Reedel, 2. oktoobril tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Auhinna tänavune laureaat, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Helle Metslang esineb ettekandega “Mitmetahuline eesti keel” ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Teadus- ja arendustegevuse korralduse seadus läbib põhjaliku uuenduskuuri

Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamist. Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna see võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ja seda on muudetud rohkem kui 20 korda.