Sa oled siin

Kantsler Laidmets Jaapanis: rahvusvaheline teaduskoostöö on jätkusuutliku tuleviku võti

11. oktoober 2019 - 10:00

Kantsler Mart Laidmets osales Jaapanis konverentsil „Science and Technology in Society“, 10. Euroopa Liidu ja Jaapani teadusfoorumil Kyōtos ning kohtus Jaapani aseharidusminister Makoto Fujiwaraga, Kyōto ülikooli rektori ja Tōkyō ülikooli prorektoriga.

Kantsler Mart Laidmetsa sõnul kinnitati kohtumisel Jaapani aseharidusminister Makoto Fujiwaraga kahe riigi vaheliste haridus- ja teadussuhete olulisust. „Jaapan on Eesti teadlastele, ülikoolidele ja ettevõtetele väga hea potentsiaaliga koostööpartner. Asume küll üksteisest kaugel, kuid senine koostöö on näidanud, et ühiste väljakutsete lahendamisel oleme teineteisele olulised,“ sõnas Laidmets pärast kohtumist. „Arutasime, kuidas seniseid kontakte veelgi tihedamaks muuta, sest on olemas selge mõlemapoolne huvi. Jaapanlased hindavad kõrgelt Eesti e-riigi ja e-hariduse saavutusi, teisalt on Eesti jaoks Jaapanis tohutult potentsiaali teaduskoostööks, et lahendada näiteks kliimamuutusega seotud väljakutseid,“ lisas Laidmets. Tema sõnul on ülikoolide ootused kahepoolseks koostööks suured, mistõttu otsitakse edaspidi ühiselt võimalusi kahe riigi ülikoolidevahelise koostöö edendamiseks. Aseharidusministriga arutati veel PISA testidega seonduvat ning hariduskoostöö tihendamisest.

Kantsler Laidmets osales Kyōtos konverentsil „Science and Technology in Society“, kus esines küberkaitse teemalises arutelus ning pidas 10. Euroopa Liidu ja Jaapani teadusfoorumil lühiettekande Eesti teaduspoliitika kujundamisest. Kyōto ja Tōkyō ülikoolide rektoritega kohtumisel keskenduti ülikoolidevaheliste koostöövõimaluste arendamisele.

Kantsler Laidmets kohtus visiidi jooksul Euroopa Teadusnõukogu presidendi Jean-Pierre Bourguignoniga, kellega arutati Eesti teadlaste osalemist nõukogu tegevustes ning tippteaduse toetamist uuel finantsperioodil. Lisaks arutas kantsler Eesti suursaadiku Väino Reinartiga Eesti hariduse-, teaduse, noorte- ja keelevaldkonna koostööd Jaapaniga.

Visiidi lõpus tutvus kantsler Tōkyō Shibuya Sasazuka keskkooliga, kus kohtus muuhulgas Eestit mitmel korral külastanud Shibuya piirkonna haridusametnikega. Eesti on nende sõnul Jaapanile suureks eeskujuks tänu digipöörele ja nutikatele lahendustele hariduses.

Veel uudiseid samal teemal

29.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Aasta noorsootöötajad on Roger Tibar ja Triin Mäger

Täna õhtul Tallinnas toimunud Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud iga-aastasel noortevaldkonna tunnustussündmusel Noorte Heaks Tänu toodi esile läinud aasta noorsootöö tegusid ja tegijaid üle Eesti. Aasta noorsootöötaja tiitli pälvisid Triin Mäger ja Roger Tibar, pikaajalise panuse auhinnaga tunnustati Anne Õuemaa ja Eesti Noorteühenduste Liidu tööd.

29.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Reps: Deltas suubub IT tarkus ka teistesse valdkondadesse

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles täna Tartu Ülikooli Delta keskuse avamisel, et uue õppe- ja teadushoone ehitamist tõukas tagant infotehnoloogia valdkonna kiire areng ning on väga oluline, et edaspidi suureneks lõpetajate arv ja IT tarkus jõuaks rohkem ka teistesse valdkondadesse.