Sa oled siin

Kantsler Laidmets Jaapanis: rahvusvaheline teaduskoostöö on jätkusuutliku tuleviku võti

11. oktoober 2019 - 10:00

Kantsler Mart Laidmets osales Jaapanis konverentsil „Science and Technology in Society“, 10. Euroopa Liidu ja Jaapani teadusfoorumil Kyōtos ning kohtus Jaapani aseharidusminister Makoto Fujiwaraga, Kyōto ülikooli rektori ja Tōkyō ülikooli prorektoriga.

Kantsler Mart Laidmetsa sõnul kinnitati kohtumisel Jaapani aseharidusminister Makoto Fujiwaraga kahe riigi vaheliste haridus- ja teadussuhete olulisust. „Jaapan on Eesti teadlastele, ülikoolidele ja ettevõtetele väga hea potentsiaaliga koostööpartner. Asume küll üksteisest kaugel, kuid senine koostöö on näidanud, et ühiste väljakutsete lahendamisel oleme teineteisele olulised,“ sõnas Laidmets pärast kohtumist. „Arutasime, kuidas seniseid kontakte veelgi tihedamaks muuta, sest on olemas selge mõlemapoolne huvi. Jaapanlased hindavad kõrgelt Eesti e-riigi ja e-hariduse saavutusi, teisalt on Eesti jaoks Jaapanis tohutult potentsiaali teaduskoostööks, et lahendada näiteks kliimamuutusega seotud väljakutseid,“ lisas Laidmets. Tema sõnul on ülikoolide ootused kahepoolseks koostööks suured, mistõttu otsitakse edaspidi ühiselt võimalusi kahe riigi ülikoolidevahelise koostöö edendamiseks. Aseharidusministriga arutati veel PISA testidega seonduvat ning hariduskoostöö tihendamisest.

Kantsler Laidmets osales Kyōtos konverentsil „Science and Technology in Society“, kus esines küberkaitse teemalises arutelus ning pidas 10. Euroopa Liidu ja Jaapani teadusfoorumil lühiettekande Eesti teaduspoliitika kujundamisest. Kyōto ja Tōkyō ülikoolide rektoritega kohtumisel keskenduti ülikoolidevaheliste koostöövõimaluste arendamisele.

Kantsler Laidmets kohtus visiidi jooksul Euroopa Teadusnõukogu presidendi Jean-Pierre Bourguignoniga, kellega arutati Eesti teadlaste osalemist nõukogu tegevustes ning tippteaduse toetamist uuel finantsperioodil. Lisaks arutas kantsler Eesti suursaadiku Väino Reinartiga Eesti hariduse-, teaduse, noorte- ja keelevaldkonna koostööd Jaapaniga.

Visiidi lõpus tutvus kantsler Tōkyō Shibuya Sasazuka keskkooliga, kus kohtus muuhulgas Eestit mitmel korral külastanud Shibuya piirkonna haridusametnikega. Eesti on nende sõnul Jaapanile suureks eeskujuks tänu digipöörele ja nutikatele lahendustele hariduses.

Veel uudiseid samal teemal

15.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Reps kutsus kokku kutsehariduse nõukoja

Täna kogunes Haridus- ja Teadusministeeriumis esimest korda kutsehariduse nõukoda, kuhu olid kutsutud 16 asutuse ja organisatsiooni esindajad, et siduda valdkonna asjatundjate parimad teadmised kutsehariduse tuleviku hüvanguks.

14.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: Vastuvõtul tunnustatakse rahvusvahelistel võistlustel silmapaistnud õppureid

Hea ajakirjanik!

Ootame Sind järgmisel teisipäeval, 19. novembril kell 17.30 Noblessneri Valukojas toimuvale õppurite vastuvõtule.