Sa oled siin

Kaks erarakenduskõrgkooli jäid koolituslubadeta

15. juuli 2005 - 0:00

Erakolledzhi Futurum-2 õiguskorralduse õppekava koolitusloa kehtivusaeg lõppes 1. juulil. Kolledzh taotles Haridus- ja Teadusministeeriumilt loa pikendamist, viidates õppuritele, kel jäänud veel üks aasta õppida, kuid taotlust ei rahuldatud. Kooli õppekava ei olnud ka akrediteeritud. Koolil on kohustus leida võimalused õpingute jätkamiseks oma ligikaudu 30 üliõpilasele.

Kultuuri- ja Humanitaarhariduse Instituudil oli viis koolitusluba – koorilaul, estraadikunst, koreograafia, lavakunst ja kultuurimänedzhment. Üliõpilasi oli ligikaudu 60 ning pooled neist õppisid kultuurimänedzhmendi õppekaval, mida eksperdid soovitasid tänavu kevadel tingimisi akrediteerida, kuid mille kohta Kõrghariduse Hindamise Nõukogu tegi otsuse mitte akrediteerida.

Koorilaulu ja estraadikunsti õppekavadel üliõpilasi praegu ei õpi. Kool on otsustanud lõpetada õppetegevuse ka koreograafia ja lavakunsti erialal.

Instituudis õppinud üliõpilased saavad jätkata õpinguid peamiselt Euroülikoolis ja Tallinna Ülikoolis.
 
Lõppenud õppeaasta jooksul vähenes erarakenduskõrgkoolide arv viie võrra. Lisaks Erakolledzhile Futurum-2 ning Kultuuri- ja Humanitaarhariduse Instituudile lõpetasid tegevuse ka Rahvusvaheline Sotsiaalteaduste Rakenduslik Kõrgkool “Lex” ja Autotranspordiinstituut ”Raiment”. Tallinna Kõrgem Giidikool liitus Eesti Hotelli-ja Turismimajanduse Erakooliga ning Eesti Humanitaarinstituut liitus Tallinna Ülikooliga.
 
Lisainfo:
Margit Raudsepp
Haridus- ja Teadusministeeriumi järelevalveosakonna peainspektor
7447 864


Age Rosenberg
Haridus- ja Teadusministeeriumi teabekorralduse osakonna konsultant
7350 153