Sa oled siin

Kaks Eesti esindajat pääsesid Euroopa mõjukasse innovatsiooninõukogusse

27. juuni 2019 - 17:27

Euroopa Komisjon kinnitas Euroopa Innovatsiooninõukogu uue nõuandva kogu koosseisu, kuhu kuuluva 22 silmapaistva innovatsiooni edendaja seas on kaks eestlast – Bolti (Taxify) kaasasutaja Martin Villig ja BaltCap kasvufondi partner Heidi Kakko.

Nõuandev kogu (European Innovation Council Pilot Advisory Board) loodi seoses Euroopa uue teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi Euroopa Horisont ettevalmistamisega, et siduda teadust rohkem ettevõtlusega ning anda hoogu innovaatilistele ettevõtetele. Innovatsiooninõukogu võib pidada uue raamprogrammi kolmandaks sambaks, mis on suunatud eelkõige väikeettevõtete tehnoloogiamahuka innovatsiooni toetamisele. Uus programm algab 2021. aastal ning selle prognoositav eelarve on ligikaudu 100 miljardit eurot.

Euroopa Komisjoni teadusvoliniku Carlos Moedase sõnul täidab innovatsiooninõukogu olulise lõhe innovatsiooni ökosüsteemis ning sinna kuuluvad Euroopa meisterlikumad innovaatorid ja investorid.

Haridus- ja Teadusministeeriumi teadusosakonna juhataja Katrin Pihor märkis, et kahe Eesti esindaja valimine tihedas Üle-Euroopalises konkurentsis niivõrd olulisse ja vastutusrikkasse rolli näitab, et Euroopa usaldab Eestit kui innovaatilist, julget ja uutele lahendustele avatud riiki. „Kindlasti aitab meie esindajate osalus tõsta Euroopa suurriikide teadlikkust, kuidas väiksemates innovatsioonisüsteemides läbimurdelist innovatsiooni luuakse ja milliste takistustega meie iduettevõtted maadlevad,“ ütles Pihor. „Teisalt avab innovatsiooninõukogu ka meie ettevõtetele uusi võimalusi nii turueelseteks arendusteks kui oma äri kiirendamiseks.“ 

Nõuandva kogu liikmete ülesandeks on lisaks Euroopa Komisjoni nõustamisele ka innovatsiooni nähtavuse suurendamine ja tutvustamine ühiskonnas. Liikmed määrati kaheks aastaks, nõuandva kogu töö toimub koosolekute vormis ja peamiselt Brüsselis.

Lähem info ja nõuandva kogu koosseis
 

 

Veel uudiseid samal teemal

08.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti paistab Euroopas innovatsiooniga silma

Euroopa innovatsioonitaseme värsked võrdlusandmed näitavad, et Eesti kuulub kõige kiiremini innovatsiooni arendanud riikide hulka.

05.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps: maailma suurimad riigid küsivad meie nõuandeid ja kogemusi oma haridussüsteemi kaasajastamisel

„Eesti haridussüsteem on maailma tipus tänu sellele, et meil on kõigil võrdne ligipääs haridusele ning teisalt suudame koolides oskuslikult tehnoloogilisi lahendusi õppimises ja õpetamises kasutada,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps eile Pariisis toimunud G7 haridusministrite tippkohtumisel.