Sa oled siin

Kaks Eesti esindajat pääsesid Euroopa mõjukasse innovatsiooninõukogusse

27. juuni 2019 - 17:27

Euroopa Komisjon kinnitas Euroopa Innovatsiooninõukogu uue nõuandva kogu koosseisu, kuhu kuuluva 22 silmapaistva innovatsiooni edendaja seas on kaks eestlast – Bolti (Taxify) kaasasutaja Martin Villig ja BaltCap kasvufondi partner Heidi Kakko.

Nõuandev kogu (European Innovation Council Pilot Advisory Board) loodi seoses Euroopa uue teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi Euroopa Horisont ettevalmistamisega, et siduda teadust rohkem ettevõtlusega ning anda hoogu innovaatilistele ettevõtetele. Innovatsiooninõukogu võib pidada uue raamprogrammi kolmandaks sambaks, mis on suunatud eelkõige väikeettevõtete tehnoloogiamahuka innovatsiooni toetamisele. Uus programm algab 2021. aastal ning selle prognoositav eelarve on ligikaudu 100 miljardit eurot.

Euroopa Komisjoni teadusvoliniku Carlos Moedase sõnul täidab innovatsiooninõukogu olulise lõhe innovatsiooni ökosüsteemis ning sinna kuuluvad Euroopa meisterlikumad innovaatorid ja investorid.

Haridus- ja Teadusministeeriumi teadusosakonna juhataja Katrin Pihor märkis, et kahe Eesti esindaja valimine tihedas Üle-Euroopalises konkurentsis niivõrd olulisse ja vastutusrikkasse rolli näitab, et Euroopa usaldab Eestit kui innovaatilist, julget ja uutele lahendustele avatud riiki. „Kindlasti aitab meie esindajate osalus tõsta Euroopa suurriikide teadlikkust, kuidas väiksemates innovatsioonisüsteemides läbimurdelist innovatsiooni luuakse ja milliste takistustega meie iduettevõtted maadlevad,“ ütles Pihor. „Teisalt avab innovatsiooninõukogu ka meie ettevõtetele uusi võimalusi nii turueelseteks arendusteks kui oma äri kiirendamiseks.“ 

Nõuandva kogu liikmete ülesandeks on lisaks Euroopa Komisjoni nõustamisele ka innovatsiooni nähtavuse suurendamine ja tutvustamine ühiskonnas. Liikmed määrati kaheks aastaks, nõuandva kogu töö toimub koosolekute vormis ja peamiselt Brüsselis.

Lähem info ja nõuandva kogu koosseis
 

 

Veel uudiseid samal teemal

13.09.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi 38. nädala eelinfo

13.09.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Väliseesti lapsed kolmekümne ühest riigist alustavad uut õppeaastat

15. septembril alustab seitsmendat õppeaastat väljaspool Eestit elavate eestikeelsete laste Üleilmakool, kus õpib 205 õpilast 31 riigist.
Põhikooliealistel õpilastel on e-kursustel võimalik õppida eesti keelt ja kirjandust, Eesti ajalugu, Eesti geograafiat ja matemaatikat kokku 23 erineval kursusel. Kõige rohkem õpitakse eesti keelt, kolmkümmend viis õpilast osaleb mitmel kursusel.