Sa oled siin

Kagu-Eesti välitööde haridusseminaril HAjujahil pakuti välja suur hulk nutikaid lahendusi

9. august 2019 - 17:10
Foto autor Andrus Karpson

9. augustil toimus Viluste Põhikoolis haridusseminar. Seminari avas Haridus-ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets kohaliku kandi keeles järgmiste ootustega: "Kats pääd ommaq iks parõmbaq ku üts. Tuuperäst märgimi täämbä üten Lõunõhummogu-Eesti haridusõ ala küsümüisi, saamiq hindävaihõl tutvas ja loomiq võrgustikkõ nutikidõ lahenduisi jaos, miä edendäse ello Eestimaal".

Räpina abivallavanem Piret Rammo märkis, et homset haritut ja kasvatatud noort kasvatame me täna. Seetõttu on vaja üheskoos julgelt peeglisse vaadata, mis on suurimad väljakutsed: erialaspetsialistide puudus, koolikord, hariduspoliitika suundade järgimata jätmine, vanemate osalus, suured ootused teistele, mitte endale. Peame julgema võtta vastutuse.

Kaheksas lauaarutelus pakuti välja konkreetsed ideed, mida hariduse valdkonna arendada. Loometalgutele, mis toimuvad 15.-16. augustil Tõrva Gümnaasiumis, valisid seminaril osalejad välja idee luua õpetajate roteerumisprogramm.

Seminarile osales 60 inimest, päeva juhtis Valga Riigigümnaasiumi koolijuht Andrus Murumaa. Haridusseminari peakorraldajateks on Räpina vald ning Haridus-ja Teadusministeerium. Seminari kokkuvõtted on sisendiks riiklikele, maakondlikele ja kohalikele arengudokumentidele ja tegevuskavadele.

Lisainfo

Veel uudiseid samal teemal

22.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi 48. nädala eelinfo

22.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Võõrkeeleõpetajad jagavad Tartus kogemusi

Täna ja homme tähistatakse Tartus Dorpati konverentsikeskuses Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu kümnendat sünnipäeva. Konverentsil osaleb ligi kakssada inglise, vene, saksa, soome, rootsi ja eesti keele õpetajat, et jagada omavahel kogemusi ja õppepraktikaid.