Sa oled siin

Jürgen Ligi: iga kool peab olema huvitav

13. november 2015 - 11:15
Iga kool peab olema huvitav ning eriline
Iga kool peab olema huvitav ning eriline

Minister Jürgen Ligi ütles täna algatuse Huvitav Kool nõukoja koosolekut sisse juhatades, et iga kool peab olema huvitav ning eriline.

„Vähe on sellest, et Eesti kool pakub väga head haridust, seda pakutavat peab olema ka väga hea vastu võtta. Iga kool peab olema ka huvitav – seda sõnumit püüame algatusega anda. Kogemust sel alal on juba kogunenud, ent seda tuleb pidevalt edendada ja jagada, mistõttu on Huvitaval Koolil ja meie partneritel nõukojast ees suur tööpõld,“ rõhutas minister Ligi.

Algatuse Huvitav Kool kutsus ministeerium ellu 2013. aasta lõpus, et innustada kõiki Eesti koole ja kogukondi koostööle huvitava kooli nimel. Nõukoja roll on olla ministeeriumi kriitiliseks partneriks kooli huvitavaks muutmisel. Praeguseks on algatusel ca 90 partnerkooli igast koolitüübist. Samuti umbes 70 partnerorganisatsiooni vabaühenduste, ettevõtete jt seas. Toimunud on mõttekojad 8 maakonnas, millest on osa võtnud rohkem kui 700 kohalikku arvamusliidrit ja eestvedajat. Eraldiseisvalt on koolides ja valdades toimunud enam kui 15 mõttekoda. Teineteise kogemustest on õppinud üle viiekümne kooli.

Algatuse Huvitav Kool koordinaatori Pille Libliku kinnitusel on nii riik kui ka koolid saanud algatuse toel teineteiselt väga head tagasisidet. „Oleme saanud kinnituse, et Eesti koolid tahavad olla kogukonnaga seotud ning õpilasele huvitavad, kuid samuti ka parema ülevaate selle kohta, mis takistab koolidel innovaatiliste lahenduste elluviimist. Koolidele oleme andnud selge sõnumi – ühiskond ja ka ministeerium ei oota õpetajatelt edetabelites ronimist ning lastelt tuupimist, vaid julgust olla uuenduslikud. Oluline on kasvatada õpilases õppimisrõõmu ja huvi uusi teadmisi omandada,“ selgitas Pille Liblik.


Mis on Huvitav Kool

Haridus- ja Teadusministeerium kutsus ellu algatuse Huvitav Kool, et peegeldada ühiskonna ootusi haridusele ning teha kõik Eesti koolid huvitavaks. Regionaalsete Huvitava Kooli mõttekodade eesmärk on innustada koole ja kogukondi koostööle huvitava kooli nimel.

 

Huvitava Kooli nõukoda

Ühiskonna ootuste väljendamiseks on kokku kutsutud 12-liikmeline Huvitava Kooli nõukoda, kes esitab ettepanekuid kooli huvitavaks muutmiseks ja annab hinnanguid ühiskonna ootuste elluviimisele. Huvitava Kooli nõukojas on:

 • Heldur Meerits,
 • Heidi Paabort,
 • Ilmar Raag,
 • Kaido Kreintaal,
 • Kersti Kaljulaid,
 • Krista Saadoja,
 • Kristi Klaasmägi,
 • Liina Hirv,
 • Maris Hellrand,
 • Priit Perens,
 • Raul Rebane,
 • Taavo Lumiste.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.