Sa oled siin

Jevgeni Ossinovski: haridustoetuse kasv lubab õpetajatele märkimisväärset palgatõusu

24. september 2014 - 7:00
Järgmisel aastal on õpetajate keskmine palk vähemalt 1050 eurot ja miinimum 880

Järgmisel aastal kasvab omavalitsuste vahel jagatav haridustoetus ligi 18 miljoni euro võrra ning ulatub 223,6 miljoni euroni. Lõviosa haridustoetuse kasvust läheb õpetajate palkadesse.

Ehkki haridustoetuse detailid pole veel lõpuni kokku lepitud, võib haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul juba täna öelda, et õpetajate miinimumpalk tõuseb järgmisel aastal 800 euro pealt vähemalt 880 euroni. „Veelgi olulisem on õpetajate palgatoetuse 8-protsendine tõus, mis lubaks ainuüksi riigi toetusest maksta järgmisel aastal keskmiselt vähemalt 1050 eurost brutopalka,“ rääkis minister Ossinovski. „Õpetajate palgatõusu jaoks eraldatakse järgmise aasta riigieelarvest täiendavaid vahendeid 4,5%. Mõistagi, kuna õpetajate palk on haridusministeeriumi selge prioriteet, siis polnud nii madal õpetajate palgatõus kuidagi aktsepteeritav. Seepärast vaatasime ümber haldusala kulutused ning suutsime seeläbi leida täiendavalt 3,6% õpetajate palgafondi suurendamiseks,“ selgitas minister Jevgeni Ossinovski.

Haridustoetuse täpsed summad selguvad novembri lõpus, mil fikseeritakse õpilaste arv, mille alusel järgmise aasta toetust jagatakse. Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest tulenevalt antakse omavalitsustele üldhariduskoolide pidamiseks haridustoetust, millest ligi 80% moodustab õpetajate palgatoetus. Haridustoetuse sees on lisaks õpetajate palgatoetusele ka õppealajuhatajate ja koolijuhtide töötasu, täienduskoolituse, investeeringute, õppekirjanduse ja põhikooliõpilaste koolilõuna toetus. Järgmisest aastast lisandub koolilõuna toetus ka gümnaasiumiõpilastele, mille tarvis eraldab riik täiendavalt 3 miljonit eurot.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.