Sa oled siin

Jevgeni Ossinovski: haridustoetuse kasv lubab õpetajatele märkimisväärset palgatõusu

24. september 2014 - 7:00
Järgmisel aastal on õpetajate keskmine palk vähemalt 1050 eurot ja miinimum 880

Järgmisel aastal kasvab omavalitsuste vahel jagatav haridustoetus ligi 18 miljoni euro võrra ning ulatub 223,6 miljoni euroni. Lõviosa haridustoetuse kasvust läheb õpetajate palkadesse.

Ehkki haridustoetuse detailid pole veel lõpuni kokku lepitud, võib haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul juba täna öelda, et õpetajate miinimumpalk tõuseb järgmisel aastal 800 euro pealt vähemalt 880 euroni. „Veelgi olulisem on õpetajate palgatoetuse 8-protsendine tõus, mis lubaks ainuüksi riigi toetusest maksta järgmisel aastal keskmiselt vähemalt 1050 eurost brutopalka,“ rääkis minister Ossinovski. „Õpetajate palgatõusu jaoks eraldatakse järgmise aasta riigieelarvest täiendavaid vahendeid 4,5%. Mõistagi, kuna õpetajate palk on haridusministeeriumi selge prioriteet, siis polnud nii madal õpetajate palgatõus kuidagi aktsepteeritav. Seepärast vaatasime ümber haldusala kulutused ning suutsime seeläbi leida täiendavalt 3,6% õpetajate palgafondi suurendamiseks,“ selgitas minister Jevgeni Ossinovski.

Haridustoetuse täpsed summad selguvad novembri lõpus, mil fikseeritakse õpilaste arv, mille alusel järgmise aasta toetust jagatakse. Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest tulenevalt antakse omavalitsustele üldhariduskoolide pidamiseks haridustoetust, millest ligi 80% moodustab õpetajate palgatoetus. Haridustoetuse sees on lisaks õpetajate palgatoetusele ka õppealajuhatajate ja koolijuhtide töötasu, täienduskoolituse, investeeringute, õppekirjanduse ja põhikooliõpilaste koolilõuna toetus. Järgmisest aastast lisandub koolilõuna toetus ka gümnaasiumiõpilastele, mille tarvis eraldab riik täiendavalt 3 miljonit eurot.

Veel uudiseid samal teemal

11.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pakub Aasia juhtival haridusmessil elavat huvi

Täna Hongkongis Aasia juhtiva haridusmessi „The Learning and Teaching Expo“ (LTE) avakõnes nimetas kantsler Mart Laidmets oskusi uueks valuutaks, mis aitavad tuleviku väljakutsetele paremini vastu seista ning jõuda ühiskonnana kaugemale.

11.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub valima 2019. aasta parimat keeletegu

Aasta keeleteokonkursi eesmärk on tunnustada tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist.