Sa oled siin

Jaapanlased tunnevad huvi digioskuste arendamise vastu koolis

8. august 2014 - 11:05
Minister Ossinovski kohtumine Jaapani alamkoja liikmetega

Tänasel kohtumisel tutvustas haridus- ja teadusminister Jaapani alamkoja liikmetele Eesti seniseid olulisemaid haridusuuendusi ning IT-lahenduste laialdasemat kasutamist koolides.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul tundsid jaapanlased suurt huvi Eestis kasutusel olevate e-lahenduste ja digipöörde vastu haridussüsteemis. „Meie senised saavutused IT kasutamisel õppetöös on juba praegu märkimisväärsed, kuid tegutseda tuleb selle nimel, et õpilaste digioskuste kujundamist toetatakse veelgi rohkemates koolides ja ainetundides,“ lisas minister.

Minister kutsus jaapanlasi õppima küberkaitset Eesti IT Akadeemia rahvusvahelisel õppekaval ning senisest suuremale koostööle IT hariduse edendamisel tervikuna. 

Jaapani delegatsioonile avaldas muljet digioskuste kujundamine juba lasteaias, samuti ka õppevara digitaalse keskkonna Hariduspilve loomine koostöös Soomega.

Haridus- ja teadusminister kohtus täna Jaapani alamkoja liikmete Takuya Hirai ja Mineyuki Fukudaga. Kohtumisel osalesid ka Jaapani suursaadik Eestis, Jaapani valitsusametnikud ning erasektori esindajad. Eestit esindasid lisaks ministeeriumi ametnikele ka Hariduse Infotehnoloogia sihtasutuse töötajad.

Jaapani delegatsioon viibib Eestis 7.-9. augustini, et saada ülevaade Eesti küberkaitsest ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutusest. Kohtutakse ka kaitseminister Sven Mikseri, Riigikogu liikmete, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Taavi Kotka, NATO küberkaitse keskuse ning Riigi Infosüsteemide Ameti esindajatega.

Eesti ja Jaapani haridusministrid arutasid koostööd IKT vallas ka selle aasta juunis, kui minister Ossinovski viibis visiidil Tokyos.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

21.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Reps: praegu on Eestis hea olla noor

Riigi lisatoetus on aidanud kohalikel omavalitsustel paremini noori kaasata ning laiendada noorte huvihariduse ja –tegevuse võimalusi, selgus täna avaldatud noortevaldkonna riikliku lisatoetuse kasutamise tulemustest. 20 miljoni eurose toetuse eest viidi pea pooleteise aasta jooksul ellu 1800 erinevat tegevust, millest sai osa 59 tuhat noort.

21.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Korduskutse: täna esitletakse riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning parimate praktikate kogumikku

Täna, 21. augustil kell 12.00 esitleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning noortevaldkonna parimate praktikate kogumikku.