Sa oled siin

Jaapanlased tunnevad huvi digioskuste arendamise vastu koolis

8. august 2014 - 11:05
Minister Ossinovski kohtumine Jaapani alamkoja liikmetega

Tänasel kohtumisel tutvustas haridus- ja teadusminister Jaapani alamkoja liikmetele Eesti seniseid olulisemaid haridusuuendusi ning IT-lahenduste laialdasemat kasutamist koolides.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul tundsid jaapanlased suurt huvi Eestis kasutusel olevate e-lahenduste ja digipöörde vastu haridussüsteemis. „Meie senised saavutused IT kasutamisel õppetöös on juba praegu märkimisväärsed, kuid tegutseda tuleb selle nimel, et õpilaste digioskuste kujundamist toetatakse veelgi rohkemates koolides ja ainetundides,“ lisas minister.

Minister kutsus jaapanlasi õppima küberkaitset Eesti IT Akadeemia rahvusvahelisel õppekaval ning senisest suuremale koostööle IT hariduse edendamisel tervikuna. 

Jaapani delegatsioonile avaldas muljet digioskuste kujundamine juba lasteaias, samuti ka õppevara digitaalse keskkonna Hariduspilve loomine koostöös Soomega.

Haridus- ja teadusminister kohtus täna Jaapani alamkoja liikmete Takuya Hirai ja Mineyuki Fukudaga. Kohtumisel osalesid ka Jaapani suursaadik Eestis, Jaapani valitsusametnikud ning erasektori esindajad. Eestit esindasid lisaks ministeeriumi ametnikele ka Hariduse Infotehnoloogia sihtasutuse töötajad.

Jaapani delegatsioon viibib Eestis 7.-9. augustini, et saada ülevaade Eesti küberkaitsest ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutusest. Kohtutakse ka kaitseminister Sven Mikseri, Riigikogu liikmete, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Taavi Kotka, NATO küberkaitse keskuse ning Riigi Infosüsteemide Ameti esindajatega.

Eesti ja Jaapani haridusministrid arutasid koostööd IKT vallas ka selle aasta juunis, kui minister Ossinovski viibis visiidil Tokyos.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

05.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalk tõuseb 1315 euroni kuus

Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepaneku, kehtestada järgmisel aastal põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalgaks ehk töötasu alammääraks täistööajaga töötamisel 1315 eurot kuus. 2020. aasta eelarves on õpetajate palga alammäära tagamiseks nähtud ette 281 miljonit eurot.

05.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

PISA konverentsil-tänuüritusel arutletakse Eesti tulemuste üle ning tunnustatakse Eesti maailma tippu viinud koole

Homme, 6. detsembril toimub Tallinna Ülikoolis tänuüritus-konverents koolidele, kes osalesid ülemaailmses OECD õpioskuste uuringus PISA 2018. 3. detsembril avaldatud uuringu tulemused kinnitasid, et Eesti 15-aastaste noorte teadmised ja oskused lugemises, matemaatikas ja loodusteadustes on Euroopas esikohal ja maailmas esimeste hulgas.