Sa oled siin

Infovahetuspäev keskendub keeletehnoloogia vahendite ja võimaluste kasutamisele

20. mai 2019 - 12:13

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab homme, 21. mail kell 12-15 Tallinnas Lift99 saalis infovahetuspäeva Eesti keeletehnoloogide ja ettevõtete ning asutuste vahel. Osalema on oodatud kõik, kellel keeletehnoloogia võimaluste vastu huvi või vahendite järele vajadus.

Ministeeriumi keeleosakonna projektijuht Kadri Vare märkis, et tehnoloogia on üha enam meie igapäevase elu osa ja me suhtleme selle vahendusel järjest rohkem. „Head ja kasutajasõbralikud lahendused on vajalikud pea kõigis eluvaldkondades,“ ütles Vare. „Võtame näiteks kõnetuvastuse ehk tehnoloogia, mis muudab kõne tekstiks. Kõnetuvastus on muutumas asendamatuks abiliseks näiteks meediamonitooringus ning mistahes kõnede automaatsel üleskirjutamisel, aga ka erinevate seadmetega suhtlemisel.“

Infovahetuspäeval teeb sissejuhatuse Eesti keeletehnoloogia programmist ja arendamisest Arvi Tavast. Tanel Alumäe (Tallinna Tehnikaülikool) tutvustab kõnetuvastust, Mark Fišel (Tartu Ülikool) masintõlget ja närvivõrkudel põhinevat kõnesünteesi, Martin Luts (Tilde Eesti OÜ) räägib Tilde keeletehnoloogia teenustest, Siim Orasmaa (Tartu Ülikool) vahenditest eesti keele analüüsil, faktieraldusel, hoiakute/meelsuse analüüsil jm, Raul Sirel (TEXTA OÜ) vabatekstianalüüsi kasulikkusest ettevõtte äriprotsessides, Kairit Sirts (Tartu Ülikool) närvivõrkudel põhinevatest tekstianalüüsi mudelitest, mida kasutades on võimalik luua erinevaid tekstikaeve rakendusi, Tõnis Nurk (Eesti Keele Instituut) kõnesünteesist ja teksti meelsuse määramisest.

Samuti saavad sõna ettevõtted ja asutused, et oma keeletehnoloogia vajadusi või kasutusnäiteid tutvustada. Pärast ettekandeid on võimalik vabas vormis omavahel vestelda ning vajadusi kirjeldada ja teadmisi vahetada.

Keeletehnoloogia infovahetuspäev toimub teisipäeval, 21. mail kell 12-15 Tallinnas Lift99 saalis.

Ajakirjanikud on oodatud!

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Infokiri: haridusvaldkonda puudutavad piirangud alates 1. juunist

Vastavalt valitsuse otsusele leevenevad 1. juunist piirangud haridusasutuste tegevusele. Piirangute leevendused puudutavad üldhariduskoole, kutseõppeasutusi ja kõrgkoole. Samuti täienduskoolitusasutuste, huvikoolide, huvitegevuse pakkujate ning avatud noortekeskuste tegevuse korraldamist.

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kevadise riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6264  gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Esmaspäeval toimub eesti keele teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 1860 eksamitegijat. Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Eksaminandid teevad matemaatika ja eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami.