Sa oled siin

II üle-vabariigiline tervisepäev kutsub reipalt koolipinki

5. september 2005 - 0:00

9. septembril toimub Haridus- ja Teadusministeeriumi üleskutsel paljudes Eestimaa koolides üle-vabariigiline tervisepäev „Reipalt koolipinki”.

Koolides toimuvad tervisepäeva üritused on suunatud õpilaste kehalise aktiivsuse tõstmiseks. Samas pööratakse rõhku ka tervislike eluviiside tutvustamisele. Tervisepäeva korraldamine ja sellest osavõtt on koolidele, õpilastele ja lapsevanematele vabatahtlik.

Kõigi Tervisepäeva korraldanud koolide vahel loositakse välja uute võistkonnamängude indiaca ja frisbi varustust. Peaauhinna võitnud koolis korraldab firma PopSport! koostöös Eesti Koolispordi Liiduga nimetatud spordialade võistlusreeglite tutvustamise ja näidismängud. Lisaks antakse Tervisepäeval osalenud koolidele üle hulgaliselt muid auhindu ning põnevamaid ideid tutvustatakse ajalehes „Spordileht”.

Näiteks Tallinnas korraldab Eesti Koolispordi Liit Tallinna ja Harjumaa õpilastele tervisepäeva. Kalevi Spordihallis toimuvatele spordivõistlustele, mida juhivad Erika Salumäe, Aivar Kuusmaa, Jüri Tamme ja Svetlana Tshirkova- Lozovaja, on oodatud osalema kõik koolinoored koos õpetajate, vanemate ja heade sõpradega. Parimale gümnaasiumiastme koolivõistkonnale on auhinnaks reis Brüsselisse kevadisel koolivaheajal. Tervisepäev Kalevi Spordihallis (Juhkentali 12) toimub 9. septembris kell 14-18.

Maakondades korraldavad koolid aga väiksemaid tervisepäevi. Näiteks Järvamaal Koigi põhikoolis toimub tervisepäeval matka- ja jooksupäev. Mõisakooli ümbrusse rajatud matkarajale oodatakse jalutama õpilasi koos lapsevanematega. Samas võisteldakse kooli spordiplatsil erinevatel jooksualadel. Tervisepäeva raames korraldatakse õpilastele ka loeng „Ei suhkrujookidele!”

Tervisepäev „Reipalt koolipinki” toimub sel aastal teist korda, järgnevatel aastatel plaanib Haridus- ja Teadusministeerium tervisepäeva läbi viia iga septembrikuu teisel reedel.


Madis Pettai
Eesti Koolispordi Liit
tel (372) 6 670 604
mob (372) 5 049 044


Maarja Ülper
Teabekorralduse osakonna konsultant
Haridus- ja Teadusministeerium
tel (372) 7 350 128
mob (372) 52 579 06