Sa oled siin

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

15. jaanuar 2020 - 7:44

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.

„Juba kuus aastat tegutsenud algatus Huvitav Kool on teinud palju selleks, et õppetöö oleks tähenduslikum, motiveerivam ja huvitavam kõigile, kes kooliga kokku puutuvad. On aeg tehtule tagasi vaadata ning seada uusi sihte,“ sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets. „Meile endile tundub saavutatu ehk juba iseenesestmõistetavana, ent see on midagi, mille vastu maailmas suurt huvi tuntakse. Oleme selgelt saanud ise õppijatest õpetajateks ja peame õppima seda võimalust kasutama,“ lisas ta.

Algatuse Huvitav Kool kauaaegse eestvedaja Pille Libliku sõnul on olnud rõõm nende aastate jooksul näha, kuidas koostöös sünnivad loovad lahendused ja saab selgeks, et pingutus ei pea võrduma igavusega . „Oleme andnud selge sõnumi, et kõige keskmes peab olema õpilase loomuliku uudishimu arendamine ja et kool peab toimima loovalt ja avatult,“ rääkis Liblik. 

Ajas muutuvale õppimisele ning tõhusale ajakasutusele pühendatud konverents toob Tartusse kokku üle 300 õpetaja, koolijuhi ja haridushuvilise. Kahe päeva programm sisaldab nii kaasa mõtlema kutsuvaid ettekandeid kui töötube.

Ettekannetes analüüsitakse, mis on Eesti hariduselus viimastel aastatel muutunud ning mis suunas liigume edasi: oma vaatenurki avavad õpetajad, koolijuhid, haridusametnikud ja õpilased.

Muuhulgas tutvustab Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi dotsent Merle Taimalu TALISe uuringu põhjal õpetajate ajakasutusest. Asendus- ja külalisõpetaja ning ärianalüütik Uku Tomikas räägib tõhusast ajakasutusest.  Kutsekoja esindaja Urve Mets kõneleb tuleviku tööelus vajalikest oskustest ning Tartu Ülikooli professor Toivo Maimets arutleb, kas on olemas õpetajageen.

Töötubades tutvustavad koolid oma parimaid praktikaid õppija motiveerimisel ja toetamisel, kogukonna kaasamisel, õppe lõimimisel ja mitmekesistamisel. Arutelusid juhib ajakirjanik Urmas Vaino.

Huvitav Kool on 2014. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi ellu kutsutud algatus, mille siht on muuta õppetööd koolides mitmekesisemaks, elulähedasemaks ja inspireerivamaks. Algatuse eestvedamisel on korraldatud mõttekodasid, parimate praktikate päevi ja konverentse praktikult praktikule. Tartus tehakse saavutatust vahekokkuvõte ning visandatakse plaane, kuidas meie koolid võiksid jätkata üksteiselt õppimist ja vastastikku inspireerimist.

Konverentsi programm: https://www.huvitavkool.ee/2019/12/hariduskonverents-oppimise-aeg-15-16.html

Veel uudiseid samal teemal

09.04.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 epideemia taandumisel hakkab 15. maist õppetöö järk-järgult taastuma

Juhul kui COVID-19 viiruse levik taandub, toetavad valitsuse liikmed haridus- ja teadusminister Mailis Repsi plaani taastada koolides 15. maist õppeaasta lõpuni vabamas vormis õpe. Samuti võib korraldada gümnaasiumide sisseastumiskatseid. Põhikooli lõpueksameid tänavu ei toimu. Gümnaasiumi lõpetajad peavad tegema kaks riigieksamit. Kuni 15. maini säiliks praegune distantsõpe.

06.04.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Mailis Reps: tegin ettepaneku anda valitsusele tähtajaline õigus kooli lõpetamise tingimuste üle otsustamiseks

Minister Mailis Reps tegi täna Riigikogus nii kultuurikomisjonile kui ka õiguskomisjonile ettepaneku minna põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatustega edasi viisil, et märkida sinna tähtajalise otsustusõiguse andmine valitsusele eriolukorras eksamite korraldamiseks ning kooli lõpetamiseks.