Sa oled siin

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

15. jaanuar 2020 - 7:44

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.

„Juba kuus aastat tegutsenud algatus Huvitav Kool on teinud palju selleks, et õppetöö oleks tähenduslikum, motiveerivam ja huvitavam kõigile, kes kooliga kokku puutuvad. On aeg tehtule tagasi vaadata ning seada uusi sihte,“ sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets. „Meile endile tundub saavutatu ehk juba iseenesestmõistetavana, ent see on midagi, mille vastu maailmas suurt huvi tuntakse. Oleme selgelt saanud ise õppijatest õpetajateks ja peame õppima seda võimalust kasutama,“ lisas ta.

Algatuse Huvitav Kool kauaaegse eestvedaja Pille Libliku sõnul on olnud rõõm nende aastate jooksul näha, kuidas koostöös sünnivad loovad lahendused ja saab selgeks, et pingutus ei pea võrduma igavusega . „Oleme andnud selge sõnumi, et kõige keskmes peab olema õpilase loomuliku uudishimu arendamine ja et kool peab toimima loovalt ja avatult,“ rääkis Liblik. 

Ajas muutuvale õppimisele ning tõhusale ajakasutusele pühendatud konverents toob Tartusse kokku üle 300 õpetaja, koolijuhi ja haridushuvilise. Kahe päeva programm sisaldab nii kaasa mõtlema kutsuvaid ettekandeid kui töötube.

Ettekannetes analüüsitakse, mis on Eesti hariduselus viimastel aastatel muutunud ning mis suunas liigume edasi: oma vaatenurki avavad õpetajad, koolijuhid, haridusametnikud ja õpilased.

Muuhulgas tutvustab Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi dotsent Merle Taimalu TALISe uuringu põhjal õpetajate ajakasutusest. Asendus- ja külalisõpetaja ning ärianalüütik Uku Tomikas räägib tõhusast ajakasutusest.  Kutsekoja esindaja Urve Mets kõneleb tuleviku tööelus vajalikest oskustest ning Tartu Ülikooli professor Toivo Maimets arutleb, kas on olemas õpetajageen.

Töötubades tutvustavad koolid oma parimaid praktikaid õppija motiveerimisel ja toetamisel, kogukonna kaasamisel, õppe lõimimisel ja mitmekesistamisel. Arutelusid juhib ajakirjanik Urmas Vaino.

Huvitav Kool on 2014. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi ellu kutsutud algatus, mille siht on muuta õppetööd koolides mitmekesisemaks, elulähedasemaks ja inspireerivamaks. Algatuse eestvedamisel on korraldatud mõttekodasid, parimate praktikate päevi ja konverentse praktikult praktikule. Tartus tehakse saavutatust vahekokkuvõte ning visandatakse plaane, kuidas meie koolid võiksid jätkata üksteiselt õppimist ja vastastikku inspireerimist.

Konverentsi programm: https://www.huvitavkool.ee/2019/12/hariduskonverents-oppimise-aeg-15-16.html

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

10.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Reps avab Rakvere ametikooli õpilaskodu ja kuulutab välja riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võitja

Täna viibib haridus- ja teadusminister Mailis Reps Rakveres, kus ta avab Rakvere ametikooli uue õpilaskodu ja kuulutab välja tulevase Rakvere riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võidutöö.