Sa oled siin

Homme tutvustatakse noorteseire aastaraamatut

6. oktoober 2020 - 10:40

Homme, 7. oktoobril kell 12 tutvustatakse veebiseminaril Noorteseire aastaraamatut 2019-2020 “Noorte elu avamata küljed”. Seminari avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning kogumiku tutvustamisele järgneval arutelul noorte ja noorsotöö praktikutega keskendutakse küsimusele, mida saab noorte heaks ära teha. Lisaks esitletakse OECD raportit noorte võimestamisest ja põlvkondadevahelisest võrdsusest.

Üheksandat korda ilmunud aastaraamat pakub mitmekülgset sissevaadet erinevatesse noorte elu puudutavatesse valdkondadesse, mis viimastel aastatel uurimustes vähem tähelepanu pälvinud. Kaheksast peatükis koosnevas artiklikogumikus käsitletakse muuhulgas noorte vaimse tervise, keskkonnateadlikkuse ning tööturuga seotud ebakindluse teemasid. Aastaraamatut tutvustavad selle autorid Airi-Alina Allaste, Anna Markina, Raili Nugin ja Merike Sisask. Noorteseire aastaraamatu tulemused on riikliku noortepoliitika kujundamise ja noorsootöö toetamise üks alustalasid.

Kell 13.30 algavas vestlusringis “Mida saab noorte heaks ära teha” arutlevad muusik Inger, kliimaaktivist Kertu Birgit Anton, Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise eestvedaja Merle Purre ja Tallinna mobiilse noorsootöö spetsialist Alexander Arabkin digitaliseerumise võimaluste ja ohtude, vaimse tervise ja häbimärgistamise teemadel.

Kell 14.30 tutvustavad OECD noortepoliitika ja avaliku valitsemise eksperdid Miriam Allam ja Moritz Ader raporti “Global Report on Youth Empowerment and Intergenerational Justice” Eesti tulemusi. Võrdlusuuring analüüsib erinevate riikide seadusandlust ja praktikaid noorte toetamisel erinevatel täiskasvanuellu astumisega seotud teemadel: sotsiaalmajandusliku ebavõrdsuse vähendamine, ressursside jaotamine, otsustusprotsessidesse kaasamine ning noorte jaoks olulistele teemadele tähelepanu pööramine.

Veebiseminariga saab liituda Zoom’i keskkonnas või jälgida otseülekannet Tallinna Ülikooli Youtube’i  kanalil või Facebookis. Täpsemad juhised veebiseminariga liitumiseks on leitavad Tallinna Ülikooli veebilehel. Veebiseminari modereerib Katrin Tiidenberg. Noorteseire veebiseminari korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium, Haridus- ja Noorteamet ning Tallinna Ülikool.

Veel uudiseid samal teemal

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi kriisitoetus andis pea 130 000 lapsele ja noorele võimaluse osaleda huvitegevustes

Haridus- ja Teadusministeerium eraldas erakorraliselt kriisitoetusmeetmena erahuvihariduse ja –tegevuse pakkujatele üle 5,7 miljoni euro. Tänu sellele said arendavatest võimalustest osa 128 325 last ja noort.

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Meediapädevuse nädal pakub tuge infomüras orienteerumisel

Täna algab üle-eestiline meediapädevuse nädal, mille eesmärk on juhtida tähelepanu info ülekülluses tekkivatele probleemidele ja aidata lahenduste leidmisel.