Sa oled siin

Haridusminister arutas koolijuhtidega koroonaviiruse aegse koolikorralduse teemal

15. oktoober 2021 - 17:30

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna kohtus täna Koolijuhtide Ühenduse uue juhatusega, et üheskoos arutada koroonaviiruse aegse koolikorralduse aga ka koolijuhtimise kvaliteedi tõstmise teemal.

„Koolijuhid on oma meeskondadega töötanud poolteist kuud selle nimel, et koolid saaksid olla võimalikult turvaliselt avatud ning rakendanud kohusetundlikult kooli keskkonnas kehtestatud lihtsustatud karantiini,“ tunnustas minister Kersna koolijuhte. „Lihtsustatud karantiini kord pani koolidele lähikontaktsete esmase testimise korraldamise kohustuse ja see on tekitanud koolidele lisatööd,“ ütles minister, kelle sõnul kaalub valitsus koos ekspertidega lihtsustatud karantiinikorda muuta nii, et koolikeskkond oleks turvaline, aga samas väheneks koolidel testimise koormus.

„Eksperdid on pakkunud, et haridusvaldkonnas lähikontaktseks jäänud vaktsineerimata õpilased teeksid PCR testi ning kui selle tulemus on negatiivne, siis saaksid nad kontaktõppes jätkata,“ ütles minister ning lisas, et esmaspäeval arutatakse sel teemal teadusnõukojaga ja teisipäeval jätkab arutelu ka valitsus. Uus kord rakenduks pärast koolivaheaega.

Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht kinnitas, et koolijuhtide eesmärk on hoida koolid nii avatud kui võimalik. „Klassi või kooliastme distantsile suunamine on olnud alati erakorraline meede, kui kõik ülejäänud on juba kasutatud. Koolide lahti hoidmine on oluline,“ kinnitas Uiboleht, kelle sõnul tekitab koolijuhtides muret vaktsineeritud õpetajate aina suurem viirusesse nakatumine. Minister kinnitas kohtumisel, et kõik haridustöötajad, kellel on vaktsineerimisest möödas kuus kuud, saavad kohe kas kooliõe või perearsti poole pöördudes tõhustusdoosi. „Õpetajate maksimaalne kaitstus viiruse eest on äärmiselt oluline. Sellepärast otsustas valitsus, et haridustöötajad saavad kohe ka tõhustusdoosi,“ kinnitas minister.

Lisaks arutati kohtumisel ka koolijuhtide valimisprotsessi, karjäärimudeli ja rahastamise teemal. „Koolijuhid on ühtlasi tippjuhid, kel lasub suur vastutus oma meeskonna toetamise ja õppetöö korraldamise eest. Oleme pingutanud selle nimel, et õpetajate palk tõuseks. Täpselt sama oluline on, et ka koolijuhtide tasu tõuseks,“ ütles minister täiendades, et üle peab vaatama ka koolide rahastamismudelis juhtimiskomponendi osa.

Kohtumisel osales Koolijuhtide Ühenduse uus juhatus, kuhu kuuluvad Aule Kink, Annely Ajaots, Ain Tõnisson, Raino Liblik, Tõnu Erin, Toomas Kruusimägi (juhatuse aseesimees) ja Urmo Uiboleht (juhatuse esimees) ning haridus- ja teadusminister Liina Kersna, kantsler Kristi Vinter-Nemvalts, üldhariduspoliitika osakonna juht Liina Põld, haldusküsimuste asekantsler Pärt-Eo Rannap, kriisijuht Rain Sannik, üldhariduse valdkonna juht Ruth Opmann, riigigümnaasiumide rajamise koordinaator Ülle Matsin, haridusjuhtimise ja õpetajapoliitika valdkonna peaekspert Eneken Juurmann.

Minister kohtub koolijuhtidega igakuiselt, kantsler aga iga kahe nädala tagant.

Veel uudiseid samal teemal

06.12.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Õppetegevuse korraldamine pakaseliste ilmaolude korral

Kindlaks on määratud temperatuurid, mille korral ei pea 1.-9. klassi õpilased kooli tulema, kui transporti pole korraldatud. Ka kehalise kasvatuse tundide läbiviimisel tuleb silmas pidada välistemperatuuri.

03.12.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Kiirtestimine jätkub, et koolid saaksid turvaliselt õppetööd korraldada

Viimasel nädalal avastati üldhariduskoolides 314 positiivset kiirtesti, kokku on viie nädala jooksul toimunud kiirtestimistes saadud 3066 positiivset testitulemust.