Sa oled siin

Hariduse tippkohtumisel keskenduti andmekasutusele tulevikus

10. detsember 2019 - 13:55

Täna lõppenud haridusvaldkonna tippkohtumise Global Education Industry Summit (GEIS) peateemaks kujunes andmete kasutamine haridussüsteemi võimestamiseks ja tulevikulahenduste leidmiseks. Ministrid, hariduseksperdid ning ettevõtjad tõdesid ühiselt, et vajalik on haridusandmete senisest mõtestatum kasutamine nii haridussüsteemi kujundamisel kui ka igapäevases õppes, samuti on oluline õigete küsimuste küsimise oskus.

Kohtumist juhtinud haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul näitasid arutelud, et tõenduspõhiste otsuste tegemine hariduspoliitikas on küll levinud, kuid sageli ei osata mõtestada kõikide andmete olulisust. Peame õppima töötlema andmeid nii, et iga õpetaja, kool ja õpilane saaks sellest ilma suure lisakoormuseta kasu. „Eesti on kindlasti suunanäitaja kogu maailmas selles suhtes, mis puudutab andmete kasutamist õppe nutikamaks ja atraktiivsemaks muutmisel,“ sõnas Reps. Näiteks Eesti e-testid aitavad paremini mõista, millised on õpilaste teadmised ja oskused.

Kahe päeva jooksul arutleti, kuidas langetada infoajastul nutikaid otsuseid ja kas oskame haridusandmeid kasutada tuleviku hüvanguks parimal viisil ning teha koostööd erasektoriga.  Tehisintellekti kiire areng toob kaasa vajaduse mõtestada ümber andmete kogumise ja kasutamise viisid.

PISA testide valguses arutati, mida peaks mõõtma mainekas haridusuuring järgmise 20 aasta jooksul. Leiti, et olulisel kohal on digioskused ja –pädevused, sealhulgas oskused, mis aitavad suurtes infohulkades orienteeruda. See tähendab ühtlasi õpetajaameti üha suurenevat tähtsust.

Kohtumisel osalesid haridusministrid, valdkonna tippeksperdid ning ettevõtete juhid Lätist, Soomest, Šveitsist, Tšehhist, Leedust, Sloveeniast, Rootsist, Ameerika Ühendriikidest, Prantsusmaalt, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Mehhikost, Uus-Meremaalt, Hispaaniast ja Ühendkuningriigist.

Neljandat korda toimuvat tippkohtumist korraldati koos Euroopa Komisjoni ja OECD-ga.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.