Sa oled siin

Haridus- ja teadusministri pühadetervitus

20. detsember 2021 - 14:14

Haridus- ja Teadusminister Liina Kersna:

Head haridusinimesed!

Aasta 2021 hakkab lõpule jõudma ning käes on hetk, mil tõmmata korraks hinge, vaadata tagasi ning teha uusi plaane.

Sel aastal oleme olnud jätkuvalt koroonaviiruse mõjuväljas. Aasta alguses oli lootus, et vaktsiinid võimaldavad just sel aastal pandeemiaga hüvasti jätta. Paraku pole see nii läinud. Määramatust on jätkuvalt palju ning see on nõudnud meilt kõigilt kiiret kohanemist, ja seda igas eluvaldkonnas.

Sel aastal oleme pidanud hakkama saama kahe viiruselainega. Aasta esimestel kuudel olid näiteks üle Eesti 1.– 4. klasside lapsed distantsõppel kokku 7 nädalat, mis on 35 koolipäeva ja üheksandikud 9 nädalat ehk 45 koolipäeva. Seda oli liiga palju.

Kevadel tehtud eksamite ja tasemetööde tulemused näitasid, et on küll teadmisi, mida on võimalik distantsilt omandada, kuid rohkem on seda, mida tuleb teha klassiruumis, suheldes nii õpetaja kui ka klassikaaslastega. Koolis kohapeal on ka abivajajat kergem märgata. Seetõttu võtsime sügisel uut õppeaastat alustades eesmärgiks hoida haridusasutused lahti nii kaua kui vähegi võimalik.

Praegu, aasta lõpus on mul väga hea meel, et see läks meil suures plaanis korda. Peaaegu ükski haridusasutus ei ole viimasel poolaastal päevade, nädalate viisi tühi olnud. Koolides käib elu – õppimine ja õpetamine, abivajajate märkamine, üksteise toetamine.

Kokkuvõttes oleme koos, ühiselt pingutades hakkama saanud! Kiirtestimine koolides on pakkunud meile turvatunnet ja see võimaldab nüüd silmast-silma üksteisele ilusaid soove soovida. Aitäh teile kõigile! On aeg olla tänulik ja rahul.

Soovin teile rahulikku jõuluaega ja rõõmsat uut koosolemise aastat!


E-kaart avaneb siit.

 

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Koolid saavad lähiajal lisakoguse kiirteste

Haridus- ja Teadusministeerium pikendas Medesto Logistics OÜ-ga sõlmitud kiirtestide ostmise raamlepingut, mis võimaldab koolidel saada lisakoguse kiirteste, et testida kõiki koolipere liikmeid kõrge nakatumisega piirkondades kaks korda nädalas.

24.01.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Koolipsühholoogide nõuandeliinilt saavad abi nii haridustöötajad, lapsevanemad kui ka õpilased

Koolipsühholoogid on sel õppeaastal avatud nõuandeliinil pakkunud abi nii oma lapse pärast mures olevatele lapsevanematele, stressis ja läbipõlenud õpetajatele kui ka ärevust ja depressiooni kurtvatele õpilastele.