Sa oled siin

Haridus- ja Teadusminister Toivo Maimets kutsub koole korraldama septembri teisel reedel tervisepäeva.

30. mai 2004 - 0:00

«Raske on üle hinnata liikumisharjumuse mõju tervisele,» rääkis Maimets. «Kahjuks on aga viimased uuringud meie rahva tervise ning seda edendava liikumisharjumuse vallas sügavat muret tekitavad. Tervisliku eluviisi väärtustamine on osa haridusest ja sellele pannakse  alus just koolis».

Maimets tegi ettepaneku ka firmade ja asutuste juhtidele võimaldada oma töötajatele septembri teisel reedel vaba päev, et nad saaksid vähemalt sellel päeval koos oma lastega tervise eest hoolt kanda.

Ministri sõnul ei ole tema eesmärgiks sundida kedagi ülejõukäivatele harjutustele. «Mõte on selles, et inimesed mõtleks sel päeval rohkem oma laste ja ise-enda tervisele meeldivalt värskes õhus jõukohast tegevust tehes. Matk sügises rabas või metsas või tõesti kooli spordipäev – see jääb iga kooli enda otsustada,» ütles Toivo Maimets.

Haridus- ja Teadusministri sõnul võiks tervisepäevast saadav impulss saata meid läbi aasta, sest terved ja rõõmsad lapsed jõuavad õpingutes paremini edasi ning on rõõmuks nii oma vanematele kui ka õpetajatele.

 

Lisainformatsioon:

 

Liina-Jaanika Seisler

suhtekorralduskonsultant

52 12 061