Sa oled siin

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps külastab koos Sanni Grahn-Laasoneniga Soome hariduskeskusi

15. august 2018 - 7:55

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kohtub täna Hämeenlinnas oma Soome kolleegi, haridus- ja kultuuriministri Sanni Grahn-Laasoneniga. Ühiselt külastatakse Tavastia kutsehariduskeskust.

Ministri ja ministeeriumi juhtkonna külaskäigu eesmärk on tutvuda kooli juhtimismudeli ja eelarvestamise põhimõtetega ning saada põhjalikum ülevaade sellest, kuidas omandatakse Tavastias üheaegselt kutse- ja üldharidusõpe ning ühendatakse täiskasvanute gümnaasium tavakeskharidusega.

Tavastia keskus on kolme koolitussuunaga omavalitsustele kuuluv koolitusasutus, mis pakub kutseõpet, gümnaasiumi- ning huviharidust. Tavastia koosneb Tavastia kutsekoolist, Vanajavesi Koolist ning neljast gümnaasiumist – Tavastia, Lammi, Parola ja Hämeenlinna. Külaskäigule on oodatud ka ajakirjandus.

Lisaks külastab minister Reps täna Hämeenlinna linnavalitsust ning Harjurinne kooli, kus õpetatakse süvendatult robootikat ja rakendatakse kaasava hariduse põhimõtteid.

Haridus- ja teadusministeerium on kolmepäevasel õppereisil Soome kutsehariduse ja koolivõrgu korraldusega tutvumas. Ministeeriumi delegatsiooni kuuluvad lisaks ministrile kantsler Tea Varrak, asekantslerid ja osakonnajuhatajad.

Veel uudiseid samal teemal

19.11.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Üle-eestiline noorsootöö nädal toob tänavu rekordiliselt ettevõtmisi

Täna alanud noorsootöö nädalal toimub Eestis üle 200 sündmuse, mis keskenduvad noorsootöö võimalustele ja noorsootöötaja kutse väärtustamisele.