Sa oled siin

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps külastab koos Sanni Grahn-Laasoneniga Soome hariduskeskusi

15. august 2018 - 7:55

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kohtub täna Hämeenlinnas oma Soome kolleegi, haridus- ja kultuuriministri Sanni Grahn-Laasoneniga. Ühiselt külastatakse Tavastia kutsehariduskeskust.

Ministri ja ministeeriumi juhtkonna külaskäigu eesmärk on tutvuda kooli juhtimismudeli ja eelarvestamise põhimõtetega ning saada põhjalikum ülevaade sellest, kuidas omandatakse Tavastias üheaegselt kutse- ja üldharidusõpe ning ühendatakse täiskasvanute gümnaasium tavakeskharidusega.

Tavastia keskus on kolme koolitussuunaga omavalitsustele kuuluv koolitusasutus, mis pakub kutseõpet, gümnaasiumi- ning huviharidust. Tavastia koosneb Tavastia kutsekoolist, Vanajavesi Koolist ning neljast gümnaasiumist – Tavastia, Lammi, Parola ja Hämeenlinna. Külaskäigule on oodatud ka ajakirjandus.

Lisaks külastab minister Reps täna Hämeenlinna linnavalitsust ning Harjurinne kooli, kus õpetatakse süvendatult robootikat ja rakendatakse kaasava hariduse põhimõtteid.

Haridus- ja teadusministeerium on kolmepäevasel õppereisil Soome kutsehariduse ja koolivõrgu korraldusega tutvumas. Ministeeriumi delegatsiooni kuuluvad lisaks ministrile kantsler Tea Varrak, asekantslerid ja osakonnajuhatajad.

Veel uudiseid samal teemal

19.09.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Ootame osa võtma haridusportaali nimekonkursist!

​Ootame Sind appi uuele haridusportaalile nime leidmisel! Sobilik nimi võiks olla seostatav hariduse ja õppimisega, piisavalt lühike ja eriti hea, kui ka rahvusvaheliselt mõistetav. Saada oma hea mõte meile e-postiga htm.haridusportaal@hm.ee. Nimepakkumisi ootame kuni 28. septembrini. Kõigi osalejate vahel loosime välja meie meeneid.

18.09.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

„Edu ja Tegu“ konkursile laekus 53 tööd ettevõtlikelt õpilastelt üle Eesti

„Edu ja Tegu“ ettevõtlikkuskonkursile esitasid tähtajaks oma võistlustöö Eesti 40 kooli ja suvise ettevõtluslaagri liikmed, kokku laekus 53 tööd.