Sa oled siin

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps külastab koos Sanni Grahn-Laasoneniga Soome hariduskeskusi

15. august 2018 - 7:55

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kohtub täna Hämeenlinnas oma Soome kolleegi, haridus- ja kultuuriministri Sanni Grahn-Laasoneniga. Ühiselt külastatakse Tavastia kutsehariduskeskust.

Ministri ja ministeeriumi juhtkonna külaskäigu eesmärk on tutvuda kooli juhtimismudeli ja eelarvestamise põhimõtetega ning saada põhjalikum ülevaade sellest, kuidas omandatakse Tavastias üheaegselt kutse- ja üldharidusõpe ning ühendatakse täiskasvanute gümnaasium tavakeskharidusega.

Tavastia keskus on kolme koolitussuunaga omavalitsustele kuuluv koolitusasutus, mis pakub kutseõpet, gümnaasiumi- ning huviharidust. Tavastia koosneb Tavastia kutsekoolist, Vanajavesi Koolist ning neljast gümnaasiumist – Tavastia, Lammi, Parola ja Hämeenlinna. Külaskäigule on oodatud ka ajakirjandus.

Lisaks külastab minister Reps täna Hämeenlinna linnavalitsust ning Harjurinne kooli, kus õpetatakse süvendatult robootikat ja rakendatakse kaasava hariduse põhimõtteid.

Haridus- ja teadusministeerium on kolmepäevasel õppereisil Soome kutsehariduse ja koolivõrgu korraldusega tutvumas. Ministeeriumi delegatsiooni kuuluvad lisaks ministrile kantsler Tea Varrak, asekantslerid ja osakonnajuhatajad.

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna Ülikooli Sajandi vilistlaste seas on Mailis Reps, Ilmar Tomusk ja Edgar Schlümmer

Täna, Tallinna Ülikooli päeval kuulutas rektor Tiit Land välja Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri panustanute nimed, keda ülikool tunnustab nimetusega Sajandi vilistlane.

18.03.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Esimene üle-euroopaline meediapädevuse nädal kutsub üles kriitiliselt mõtlema

Sel nädalal toimub Eestis esimene meediapädevusnädal alapealkirjaga „Enne mõtlen, siis jagan“, mis rõhutab iga üksikisiku rolli väärinfo leviku tõkestamisel.