Sa oled siin

Haridus- ja teadusminister Kersna: noorte vaktsineerimine on koolide avatuna hoidmiseks esmatähtis

1. juuli 2021 - 15:04

Uuel õppeaastal koolide avatuna hoidmiseks on noorte vaktsineerimine võtmetähtsusega.

"Meil on olemas vaktsiinid, mis on alatest 12. eluaastast noortele ekspertide hinnangul turvalised ja tervise kaitsmiseks tõhusad. Mida kõrgem on koolipere, sh ka koolinoorte vaktsineerituse osakaal, seda paremini on kaitstud nii meie haridussüsteem, kui ka Eesti elanike tervis. Seetõttu on äärmiselt oluline, et noored seda võimalust maksimaalselt ka kasutaksid," ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Seda, et nooremad inimesed peavad vaktsineerimist oluliseks, näitavad ka vaktsineerimisnumbrid: Harjumaal on vaktsiinikuuri alustanud juba 30,6% noortest vanuses 16-17 eluaastat, vanuses 18-29 - 37,8%. Tartumaal on need näitajad vastavalt 42,3% ja 47,1%. “Suur tänu kõigile noortele, kes on otsustanud end vaktsineerida,” ütles Kersna.

Kersna nentis, et koroonakriisi mõju haridusele ja noortele tunneme kindlasti veel aastaid. "Juba praegu näeme, et kahju, mida pikaaegne distantsõpe on õpilaste edasijõudmisele, aga ka vaimsele tervisele, tekitanud on märkimisväärne. Vaktsineerimine on tõhusaim viis hoida ära olukorda, kus me peame viiruse leviku tõttu koole distantsõppele viima."

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Koolid saavad lähiajal lisakoguse kiirteste

Haridus- ja Teadusministeerium pikendas Medesto Logistics OÜ-ga sõlmitud kiirtestide ostmise raamlepingut, mis võimaldab koolidel saada lisakoguse kiirteste, et testida kõiki koolipere liikmeid kõrge nakatumisega piirkondades kaks korda nädalas.

24.01.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Koolipsühholoogide nõuandeliinilt saavad abi nii haridustöötajad, lapsevanemad kui ka õpilased

Koolipsühholoogid on sel õppeaastal avatud nõuandeliinil pakkunud abi nii oma lapse pärast mures olevatele lapsevanematele, stressis ja läbipõlenud õpetajatele kui ka ärevust ja depressiooni kurtvatele õpilastele.