Sa oled siin

Haridus- ja teadusminister arutleb äri ja hariduse teemadel

24. jaanuar 2005 - 0:00

„Tegemist on väga olulise rahvusvahelise äri- ja haridusliidrite kohtumisega, mille eesmärgiks on ületada omavahelised vastandused ning panna majandus ja haridus käsikäes tööle,” ütles haridus- ja teadusminister Toivo Maimets.

Kohtumisel keskendutakse äri/tööstuse ning hariduse vahelistele suhetele ja pidevale enesetäienduse vajadusele. Üheks peamiseks eesmärgiks on parandada ja suurendada koostööd nendes valdkondades.

Inimesed peavad pidevalt uusi teadmisi ja kompetentse omandama, et säilitada või muuta oma asukohta tööturul, nad ei saa jääda sõltuma ainult oma esialgsest haridusest. Äri ja tööstus on samasuguste väljakutsete ees, otsides võimalusi sobitamaks omavahel töökoha nõudeid ja olemasolevat inimkapitali eesmärgiga parandada tootlikkust, konkurentsivõimet ja kasumlikkust, kirjutatakse kollokviumi programmis.

Kollokviumile on kutsutud kõigi OECD liikmes- ja vaatlejariikide haridus-, tööturu- ja majandusvaldkondade ministrid ning rahvusvaheliste, väike- ja keskmiste ettevõtete esindajad.


Age Rosenberg
Teabekorralduse osakonna ekspert
7 350 153, 52 83 153