Sa oled siin

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler: partnerlussuhted Ukrainaga on meile olulised

8. oktoober 2021 - 10:00

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts osales 3.-6. oktoobrini töövisiidil Ida-Ukrainas, kus kaheksa ministeeriumi kantslerid, riigisekretär ja Eesti suursaadik Ukrainas tutvusid kohapealse olukorraga. Nad väljendasid Eesti jätkuvat toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele ning Krimmi anneksiooni mittetunnustamise poliitikale.

Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler kohtus Ukraina noorte ja spordi aseministri Maryna Popatenko, haridusvaldkonna aseministri Andry Vitrenko ja UNICEF Ukraina esindaja Michaela Baueriga. Kokkusaamisel tõdeti, et Ukrainal ja Eestil on mitmeid ühiseid huvisid ning hetkel aktuaalsed teemad on mõlemas riigis sarnased ja võimaldavad sisukat koostööd.

“Ukrainas ollakse väga huvitatud kogemuste vahetamisest ning oodatakse nõustamist ja vastastikuseid koostöökohtumisi nii Eestis kui Ukrainas,” sõnas kantsler Kristi Vinter-Nemvalts. “Eesti saab Ukrainale partneriks olla nii digivaldkonnas, kaasavas hariduses, põimõppes, PISA edu tagamaade tutvustamises ning COVID-19 pandeemiast põhjustatud haridusliku ebavõrdsuse vähendamise küsimuste lahendamisel.”

UNICEF Ukraina esindajaga kohtumisel otsiti lähiaastateks uusi koostöövõimalusi. Noorte- ja spordivaldkonna aseministriga arutati võimalustest tutvustada Ukrainas Eestis toimivat noorsootöötaja professionaalse arengu teed ja kutsestandardit. Lisaks oldi Ukrainas väga huvitatud noortevahetusprogrammidest Eesti ja Ukraina vahel.

Eesti delegatsioon külastas ka Luhanski ja Donetski piirkondi, kohtuti mitmete Ukraina ametnikega, sealhulgas peaministri, asepeaministri ja asevälisministriga, Donetski kuberneri ja Euroopa Liidu saadikuga Ukrainas.

Töövisiidil Ukrainasse osalesid lisaks haridus- ja teadusministeeriumi kantslerile riigisekretär Taimar Peterkop, Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk, välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov, kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm, siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna, rahandusministeeriumi kantsler Merike Saks, sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ando Leppiman ning justiitsministeeriumi kantsler Tõnis Saar.

Veel uudiseid samal teemal

15.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridusminister arutas koolijuhtidega koroonaviiruse aegse koolikorralduse teemal

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna kohtus täna Koolijuhtide Ühenduse uue juhatusega, et üheskoos arutada koroonaviiruse aegse koolikorralduse aga ka koolijuhtimise kvaliteedi tõstmise teemal.

14.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Kokkuvõttevõistlus TUUM tuleb taas

TUUM on võistlus, milles iga osaleja saab teha kuni 200-sõnalise kokkuvõtte žürii antud tekstist. Võistlus algab 15. oktoobril kell 7 ja kestab 16. oktoobril kella 19-ni.