Sa oled siin

Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Eesti ettevõtjate delegatsioon külastab sel nädalal Singapuri

10. juuni 2019 - 14:07

Sel nädalal viibivad Singapuris Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmetsa juhtimisel Eesti haridusjuhid ja valdkonna iduettevõtted. Visiidi eesmärgiks on tutvustada Singapuris Eesti ettevõtete pakutavaid lahendusi haridusinnovatsiooni kiirendamiseks ning visiidi raames toimuvad kohtumised Singapuri haridusministeeriumis ja kohalike haridusjuhtidega ning haridusvaldkonna iduettevõtega.

„Eesti ja Singapuri maailma tipus olevad haridussüsteemid on eeskujuks kõigile. Meie eduloo üheks aluseks on ka haridusjuhtide suur avatus uutele lahendustele, mis aitavad õppimist ja õpetamist tõhustada. Singapuris jagame meie kogemusi ja tutvustame meie haridusvaldkonna iduettevõtjate lahendusi,“ sõnas algava visiidi kohta delegatsiooni juhtiv kantsler Mart Laidmets.

Täna, 10. juunil kohtutakse Sonny Aswaniga, kes on Eesti aukonsul Singapuris.

Homme, 11. juunil külastatakse NEXUSe rahvusvahelist erakooli, Singapuri Kunstide Kooli ja Rahvusgaleriid. Kantsler Laidmets kohtub Singapuri haridusministeeriumi juhtkonnaga, kellega arutatakse kahepoolseid suhteid, koostööd ning digipööret hariduses. Samal õhtul toimub koostöös Singapuri innovatsiooniinkubaatoriga ühine võrgustumisseminar, kus tutvustatakse Eesti haridusinnovaatoreid, valdkonna iduettevõtjaid ning Eesti kogemusi digipöördega.

Kolmapäeval, 12. juunil jätkuvad kohtumised Singapuri haridusministeeriumis, kus vahetatakse kogemusi koolijuhtimise arendamisel ning arutatakse tehnoloogia kasutamise võimalusi hariduses. Seejärel kohtutakse Singapuri Muusika-, Teatri- ja Kunstiakadeemia, LASALLE Kunstikolledži, Singapuri Polütehnikumi ning Singapuri Rahvusülikooli juhtidega, kellega arutatakse innovatsiooni mõju koolidele.

Neljapäeval, 13. juunil toimub Eesti ja Singapuri haridusvaldkonna iduettevõtjate kohtumine, kus ettevõtjad ja haridusvaldkonna juhid vahetavad kogemusi seoses ettevõtlusega haridusvaldkonnas.

Delegatsiooni kuuluvad lisaks ministeeriumi esindajatele SA Innove juhatuse liige Birgit Lao, SA Archimedese juhatuse liige Hanno Tomberg, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm, Ettevõtluse Arendamise SA esindaja Singapuris Kristel Alver, Startup Estonia juht Maarika Truu ning valdkonna juht Inga Kõue. Lisaks neile osalevad Clanbeati asutaja Kadri Tuisk, DreamApply kaasasutaja Märt Aro, Eliisi kaasasutaja Rasmus Gross ning Opiqu kaasasutaja Antti Rammo.

Visiidi olulisimaid kohtumisi ja sündmusi vahendatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi Twitteris ja Facebookis.

Veel uudiseid samal teemal

15.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti sai kutse asuda arendama Aasia ja Euroopa haridusinnovatsiooni

Eile Singapuris lõppenud Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF) tehti Eestile ettepanek osaleda koos Suurbritannia ja Jaapaniga kokku ühises hariduse infotehnoloogiliste, sealhulgas tehisintellekti arendamist puudutavas ühisettevõtmises.

14.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Enamik õppureid ja õpetajaid on kutseharidusega rahul

Haridus- ja Teadusministeeriumis valminud analüüsi põhjal on 80 protsenti kutseõppuritest rahul teadmiste ja oskustega, mida kutsekoolid pakuvad. Kõrgeima hinde rahulolule on andnud käsitöö ja lastehoiu õppekavarühmade õppurid, madalaima aga IT erialade õppurid. Õpetajatest on suurim rahulolu sotsiaal- ja humanitaarvaldkonna õpetajate seas.