Sa oled siin

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsleriteks saavad Kristi Vinter-Nemvalts, Robert Lippin ja Pärt-Eo Rannap

1. juuli 2019 - 12:11

​Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kinnitab ametisse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul kolm asekantslerit. Augustis asuvad tööle üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts, kutse- ja täiskasvanuhariduse ning koolivõrgu asekantsler Robert Lippin ning planeerimise ja halduse asekantsler Pärt-Eo Rannap.

Minister Mailis Repsi sõnul on tiheda konkursi läbinud asekantslerid kahtlemata väärtuslik täiendus ministeeriumi meeskonnale. “Kõik kolm on innukad ja terased valdkonna eksperdid, kes toovad ministeeriumisse hindamatuid kogemusi, teadmisi ja uutmoodi mõtlemist. Usun, et saame õlg õla kõrval viia ellu palju põnevaid algatusi haridusvaldkonnas,“ sõnas Reps.

Üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts on kaitsnud doktorikraadi kasvatusteaduste valdkonnas. Ta on töötanud pikka aega Tallinna Ülikoolis õppejõuna ning juhtinud Pedagoogilist Seminari, Kasvatusteaduste ja Haridusteaduste Instituute.

Kutse- ja täiskasvanuhariduse ning koolivõrgu asekantsler Robert Lippin on varem juhtinud Saue Gümnaasiumi, olnud SA Innove juhatuse liige ning juhtinud Riikliku Eksami ja Kvalifikatsioonikeskust, samuti töötanud Kaitseministeeriumis ning Haridus- ja Teadusministeeriumis. Tal on magistrikraadile vastav kvalifikatsioon õigusteaduses Tartu Ülikoolist ning magistrikraad ärijuhtimises Tallinna Tehnikaülikoolist.

Planeerimise ja halduse asekantsler Pärt-Eo Rannapil on suur kogemus avalikus sektoris – ta on varem töötanud Välisministeeriumis, Rahandusministeeriumis ning Haridus- ja Teadusministeeriumis. Rannapil on magistrikraadile vastav kvalifikatsioon haldusjuhtimise erialal Tallinna Pedagoogikaülikoolist.

Kokku on Haridus- ja Teadusministeeriumis alates augustist neli asekantslerit. Kõrghariduse ja teaduse asekantsler Indrek Reimand alustas oma teist ametiaega mullu juunis.

Riigikantselei kuulutas välja avalikud konkursid Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantslerite ametikohtade täitmiseks 23. aprillil. Asekantslerite teenistustähtaeg on 5 aastat.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.