Sa oled siin

Haridus- ja Teadusministeerium teavitab kõrgkooli sisseastujaid

10. juuni 2004 - 0:00

Sisseastuja portaali eesmärgiks on anda sisseastujatele võrreldavat ja objektiivset informatsiooni sobiva õppeasutuse valimiseks ning vastuseid sagedamini esitatud küsimustele. Haridus- ja Teadusministeerium soovitab tulevastel tudengitel kontrollida, kas huvipakkuv õppekava on akrediteeritud või omab (erakoolide puhul) koolitusluba.

Sagedamini esitatud probleemide ja küsimustele põhinedes on koostatud sisseastujatele soovituste nimekiri. Samuti on viited tähtsamatele linkidele, millega peaks tutvuma enne sobiva kooli valimist. Näiteks saab sisseastuja teavet kooli õppetöö ja -korralduse kvaliteedi, kooli võimalike makseraskuste, kooliga lepingu sõlmimise ja koolide koolituslubade kohta.

Erakõrgkoolidele annab koolitusõiguse koolitusluba, mis on tähtajaline riiklik tegevusluba. Õppetegevus koolitusloata õppekaval on ebaseaduslik. Akrediteerimata õppekava alusel omandatud kõrgharidust tõendavad diplomeid riiklikult ei tunnustata.

Koolide poolt pakutavast ebaseaduslikust õppest palume teavitada  Haridus- ja Teadusministeeriumi järelevalveosakonda (hm@hm.ee).

Tarmu Kurm
juhataja asetäitja
teabekorralduse osakond
Haridus- ja Teadusministeerium
7350 154