Sa oled siin

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub alustavaid koolijuhte kandideerima arenguprogrammi

12. juuni 2020 - 10:12

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub alustavaid üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste direktoreid kandideerima just nende jaoks loodud arenguprogrammi. Programmis osaleja õpib, kuidas rakendada kogu koolimeeskonna, õpilaste ja vanemate potentsiaali, et kool töötaks kõigi jaoks paremini.

„Koolijuht seisab oma ametis kohe silmitsi suurte väljakutsetega, mis ei jäta talle võimalust tasapisi ametisse sisse elada, vaid nõuavad kiiret reageerimist, tegutsemist ja otsustamist,“ kommenteerib Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts. „Alustavate koolijuhtide arenguprogramm tagab vajaliku toe nii tööks vajalike teadmiste kui tugivõrgustiku näol,“ lisab ta. 

Tugivõrgustiku olulisust rõhutab ka Viimsi valla haridus- ja noorsootöö valdkonna abivallavanem Marju Aolaid. „Lisaks koolipidaja toetusele vajab alustav koolijuht kindlasti võrgustikku, kellega koos arutada juhtimisküsimusi, mõtiskleda haridusteemadel ning leida tuge juhiks kasvamise teekonnal.“ 

Arenguprogrammi V lennu peatne lõpetaja Kammeri kooli direktor Kairi Kolk kinnitab, et programm on andnud palju teadmisi, julgust ja enesekindlust ning aidanud mõtestada juhi rolli. „Loeb see, mida sa õpid ja tead, järgi proovid ja edasi arendad,“ sõnab Kolk. Äärmiselt vajalik ja kasulik on tema sõnul koostöö programmist saadava tugivõrgustikuga, kellega koos avatult, innovaatiliselt ja tõenduspõhiselt oma kooli arendada ning õpilaste arengut toetada.

Ametis esmakordselt alustavatele juhtidele mõeldud programmis süvendatakse teadmisi juhirollist ja kaasaegsetest juhtimisteooriatest ning arendatakse koolijuhi tööks vajalikke kriitilisi oskusi. Õpiteekond viib erinevatesse koolidesse Eestis ja välismaal ning sellel pakuvad tuge kogenud koolijuhist mentor, coach ja professionaalsed koolitajad.

Kandideerimiseks peab direktoril olema kehtiv tööleping, ametis võib ta olla olnud kuni 12 kuud. Programm algab augustis ja kestab 2021. aasta juunini. Tegemist on arenguprogrammi VI lennuga.

Sel aastal valitakse programmi kuni 18 koolijuhti. 

Alustavate koolijuhtide programm on Haridus- ja Teadusministeeriumi algatus, mida viiakse ellu koos SA Innovega Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. 

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.