Sa oled siin

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub alustavaid koolijuhte kandideerima arenguprogrammi viiendasse lendu

28. mai 2019 - 16:18

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub alustavaid üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste direktoreid kandideerima arenguprogrammi, mille käigus süvendatakse teadmisi juhirollist ja kaasaegsetest juhtimisteooriatest ning arendatakse koolijuhi tööks vajalikke kriitilisi oskusi.

Tegemist on juba viienda korraga, mil koolidirektori ametis esmakordselt alustavad juhid saavad õppida spetsiaalselt neile mõeldud programmis. Õpiteekond viib erinevatesse koolidesse Eestis ja välismaal ning tuge pakuvad kogenud koolijuhtidest mentorid ja professionaalsed juhendajad. Juhid õpivad, kuidas rakendada kogu koolimeeskonna, õpilaste ja vanemate potentsiaali, et kool töötaks kõigi jaoks parimal viisil.

Programmi kandideerimiseks peab direktoril olema kehtiv tööleping, ametis võib ta olla olnud kuni 12 kuud. Kandideerida saab juuli lõpuni, programm algab augustis ja kestab 2020. aasta juunini. Tänavu valitakse kandidaatide seast programmi osalema kuni 18 koolijuhti.
„Koolijuhi õlul on oluline osa koolikeskkonna loomisest ja hoidmisest ning peame oluliseks pakkuda alustavatele juhtidele võimalikult head ettevalmistust ja tuge,“ sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets.

Arenguprogrammi neljanda lennu esindajad ei ole oma kogemusi kiites kitsid. Uulu Põhikooli direktor Egle Rumbergi sõnul loob programmis osalemine suurepärased võimalused arenguks inimese ja koolijuhina. „Programmis osalemine aitab ülesse leida selle kõrgel ja kaugel oleva tähe, milleni kooli juhtides püüelda ning lisaks annab kaasa suure tööriistakasti, mille vahendite abil on võimalik täheni liikumise teekond seada ning teekonnal ette tulevate väljakutsete ja võimalustega edukalt toime tulla. Enne arenguprogrammis osalemist pidasin koolijuhina kõige olulisemaks tänast päeva, et kõik dokumendid oleksid korrektsed ning jooksvad mured lahendatud. Tänu arenguprogrammile olen mõistnud, et edukaks koolijuhtimiseks on oluline näha suurt pilti, osata seada eesmärke ning ühiselt koos meeskonnaga nende täitmise poole liikuda.“

Tallinna Muusika- ja Balletikooli asutajadirektor Eero Raun ütles, et arenguprogramm pakub alustavatele koolijuhtidele suurepärase mõtte- ja saatusekaaslaste tugivõrgustiku ning praktilisi teadmisi ja meeskonnatöös läbi mängimisel saadud kogemusi. „See kõik kulub väga laia ampluaaga koolijuhi ametis edukalt toimetulekuks igati ära.“ „Arenguprogramm tuleb kasuks nii maa- kui linnakoolide ning nii üldharidus- kui kutsekoolide juhtidele“, lisas Raun.

Haridusvaldkonnas erinevatel positsioonidel pikalt töötanud Luunja Keskkooli direktori Toomas Liivamägi sõnul pakub kursus ka kogenud haridustöötajale uusi vajalikke teadmisi koolijuhi ametis läbi löömiseks.

Alustavate koolijuhtide programm on Haridus- ja Teadusministeeriumi algatus, mida  viiakse ellu koos SA Innovega. See on osa elukestva õppe strateegia osast „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“. Programmi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.


Loe tingimuste ja kandideerimise kohta täpsemalt siit.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

17.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oskuste ÖÖl avavad kutsekoolid oma uksed

Täna, 17. oktoobril toimub Eestis Euroopa kutseoskuste nädala raames suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Sellest inspireerituna avavad enamus kutsekoole ühel õhtul uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid. Kutsekoolides on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskusi arendavaid tegevusi.

15.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti noortepoliitika pälvib kõrge tunnustuse

Homme, 16. oktoobril antakse Belgradis üle Eestile tunnustus Future Policy Award 2019 noori võimestava poliitika kujundamise eest. Auhinna võtavad vastu Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ja noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi.