Sa oled siin

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab diplomaatilisele korpusele teabepäeva

4. oktoober 2018 - 18:26

Reedel, 5. oktoobril korraldab Haridus- ja Teadusministeerium teabepäeva diplomaatilisele korpusele. Iga-aastaselt korraldataval kohtumisel keskendutakse sedapuhku haridusinnovatsioonile üldhariduskoolides ja kutseharidusele.

Päeva alustab Rapla riigigümnaasiumis ministeeriumi asekantsler Mikk Kasesalk ettekandega, milles ta tutvustab Eesti haridussüsteemi, PISA uuringute tagamaid ja haridusinnovatsiooni. Pärastlõunal jätkub teabepäev Kehtna Kutsehariduskeskuses, kus ühinevad visiidiga minister Mailis Reps ja kantsler Tea Varrak. Asekantsler Ivar Sikk annab diplomaatidele ülevaate Eesti kutseharidusest ja Kehtna Kutsehariduskeskuse direktor Eero Kalberg räägib kooli väljakutsetest ning saavutustest. 

„Sel õppeaastal on teabepäeva fookus kutsehariduse populariseerimisel ja üldisel haridusinnovatsioonil, suursaadikud näevad Raplamaa õppeasutuste näitel, kuidas õpet ja õppekeskkonda on kaasajastatud,“ põhjendas õppepäeva asukoha valikut Haridus- ja Teadusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Kristen Lahtein.

Teabepäeval osalevad 30 riigi suursaadikud ja diplomaadid

Veel uudiseid samal teemal

26.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektorina jätkab Enno Lend

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektori valimiseks kogunes täna valimiskogu, kes otsustas teha haridus- ja teadusministrile ettepaneku sõlmida tööleping Enno Lendiga, kes on juhtinud seda kooli viimased kümme aastat.

26.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti kõrgkoolide vilistlased on lõpetatud õpingutega rahul ja töötavad õpitud erialal

Eesti kõrgkoolide vilistlasuuringust selgub, et üheksa vilistlast kümnest on rahul nii kõrgkooli ja eriala valikuga kui ka kooli füüsilise keskkonnaga. Kolm neljandikku vilistlastest leiavad, et nende praegune töökoht on õpitud erialaga väga lähedalt või suurel määral seotud.