Sa oled siin

Haridus-ja Teadusministeerium on hämmingus Tallinna koolijuhtide avaldusest

20. veebruar 2004 - 0:00

Haridus-ja Teadusministeeriumi teabejuht Urmas Klaas ütles, et ministeerium peab Tallinna haridusjuhtide avaldust üllatavaks. Klaasi sõnul on siin paslik tsiteerida haridus-ja teadusministri Toivo Maimetsa tänast kirja Tallinna haridusjuhtidele. “Kogu ümberkorralduste kava eesmärk on luua haridussüsteem, mille keskmes on laps! See on minu poolt väljaöeldus kõige tõsisem muudatus, mitte selle saavutamise vahend.

Kava, mida olen avalikkusele tutvustanud ja mille teostamise suunas Haridus- ja Teadusministeerium täna tõsiselt tööd teeb, on tegelikult kokkuvõte Eesti haridussüsteemi ja –korralduse vajadustest,” kirjutas minister Maimets pealinna haridusjuhtidele.

Ministeeriumi teabejuhi sõnul on Tallinna haridusjuhid seega ennetava seisukoha võtnud muudatuste kohta, mida alles kavandatakse. Teiseks on pealinna haridusliidrid fookusesse tõstnud haridussüsteemi rahastamise, väites, et see ümberkorralduste sisu. Nagu selgub nii minister Maimetsa tänasest ja ka varasematest esinemistest, näeb Teadus-ja haridusministeerium kavandatavate ümberkorralduste põhiraskust hoopis hariduse kvaliteedil ja kaasaegse õppekeskkonna loomisel ning poliitiliste otsuste mõju vähendamisel hariduselu kujundamisel.

Urmas Klaasi kinnitusel täna alles pannakse programmi “21. sajandi haridus” töögruppe kokku ja kindlasti kutsutakse neis osalema ka Tallinna kui Eesti suurema omavalituse haridusjuhtide esindajad. Selline lubadus on kirjas ka ministri tänases kirjas pealinna haridusjuhtidele.

Tallinna Haridusameti juht Andres Pajula märgib oma kommentaarides uudisteagentuurile BNS, et Tallinn saab ise hakkama oma koolide juhtimise suunamise, rahastamise ja kinnisvara arendamisega ning küsib, mida ümberkorraldused paremaks teevad. Haridus-ja teadusministeeriumi teabejuht Urmas Klaas ütles, et kindlasti on ministeeriumil ja teistel omavalitsustel Tallinnalt üht-teist õppida, muuhulgas sedagi, kuidas ära hoida sellised ekstsesse, mis täna Katleri ja Tondiraba koolide ümber kahetsusväärselt toimuvad.

Samas aga on tänane reaalsus ka see, et kuigi Tallinna haridusjuhid väidavad, et suured koolid tunnevad end materiaalselt kindlalt, on siiski ka linnasiseselt väga suuri kõikumisi nii koolide heakorras, õppevahendites kui ka õppetingimustes.


Teate edastas:
Ave Lauringson
Suhtekorraldustalitus
Haridus- ja Teadusministeerium
Tel: 07 350 153
GSM: 052 04 700