Sa oled siin

Haridus- ja Teadusministeerium avaldas aastaanalüüsi

12. august 2015 - 13:33

Haridus- ja Teadusministeerium avaldas kogu vastutusvaldkonda hõlmava aastaanalüüsi, mis hindab strateegiliste eesmärkide saavutamist, koondab eelmise aasta näitajad, aga vaatab tagasi ka möödunud kümnele aastale.

Analüüsis tuuakse välja valdkonnad, kus Eesti on edenenud rõõmustavalt kiiresti. Samuti on esile toodud alad, kus areng on stabiilne ning millele peab rohkem tähelepanu pöörama.

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi tõi analüüsi taustal üldhariduses esile koolivõrgu korrastamisele vajaduse ning õpetajaameti atraktiivsuse küsimuse. „Koolivõrgu probleemid peegelduvad muuhulgas õpetajate koormuses. Pea pooled õpetajatest töötavad osakoormusel ja ei saa täispalka. Korrastamata võrk ning taristu tähendab ressurssi, mis võiks kuluda hoopis õpetajate palkadeks,“ sõnas minister Ligi. „Sarnast tuleb tegelikult tõdeda ka kõrg- ja kutsehariduse puhul,“ lisas minister.

Lisaks osutas minister Ligi vajadusele pöörata tähelepanu Eesti teaduspotentsiaali rakendamisele majanduses. „Eesti teadlaste kõrgetasemeliste publikatsioonide arv elaniku kohta on tunduvalt kõrgem Euroopa Liidu keskmisest. Meie teadlased teevad head tööd, kuid see ei leia piisavalt rakendust ettevõtete arendustegevuses ,“ sõnas minister Ligi.

Haridus- ja Teadusministeeriumi analüüsiosakonna juhataja Aune Valgu sõnul on edasiviiva debati alus ning eeldus informeeritud kodanikud ja partnerid. „Viimastel aastatel oleme enneolematult suure hulga haridusandmeid teinud avalikuks haridusstatistika portaalis HaridusSilm Infot ei koguta lihtsalt niisama ning näitajate mõistmiseks tuleb vaadata nii meie eesmärke kui ka näitajate taha,“ ütles Aune Valk.

Analüüsiosakonna juhataja lisas, et kuna ka Arvamusfestivalil on haridusteemad laialt esindatud, siis loodetavasti saavad ka sealsed osalejad avaldatud ülevaadet debattides ära kasutada.

Analüüsi avaldatakse igal aastal ning see hõlmab kogu haridus-, teadus-, keele- ja noortepoliitikat. Aastaanalüüsi eesmärk on toetada riigi hariduspoliitilisi valikuid. Haridus- ja Teadusministeeriumi plaanid on strateegiates ja eesmärkide saavutamiseks kavandatud tegevused programmides.

Veel uudiseid samal teemal

21.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Algas üleilmne eesti keele nädal KeelEST

Üleilmne eesti keele nädal KeelEST toob sel aastal eesti keele õppijad ja õpetajad toidu juurde. Eesti Instituut kutsub 21.-27.

21.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

ProgeTiiger kutsub õpilasi end proovile panema

Täna algab ProgeTiigri programmi üle-eestiline õpilasüritus, millest on osa võtma oodatud kõik huvilised lasteaiast gümnaasiumini. Haridus- ja Noorteameti korraldatav suursündmus kestab kaks kuud, mille jooksul saavad õpilased end proovile panna robootika-, digikunsti-, programmeerimis- jt ülesandeid lahendades.