Sa oled siin

Haridus- ja Teadusministeerium andis esmakordselt toetust huvialavaldkondade kvaliteedi arendamiseks

22. juuni 2018 - 10:01

Minister Mailis Reps kinnitas huvialavaldkondade kvaliteedi arendamise toetuse saajad, toetuste kogusumma on üle poole miljoni euro.

Minister Mailis Repsi sõnul on riik seadnud eesmärgiks parandada huvihariduse ja huvitegevuste kättesaadavust ja mitmekesisust, võimaldamaks neid suuremale hulgale noortele ning laiendamaks valikuvõimalusi maapiirkondades. „Selle eesmärgi täitmisel on oluline roll ka esindusühingutel, kellega Haridus- ja Teadusministeerium on sõlminud kvaliteedi arendamise toetuse lepingud,“ lisas minister Reps.

Toetust saab üks taotleja igas huvialavaldkonnas: loodus- ja täppisteadused ning tehnoloogia, muusika, kunst, sport, tants, üldkultuur. Toetus võimaldab arendada esindusühingute koostöös huvialavaldkonda sisuliselt ja terviklikult, luues ja arendades metoodikaid, korraldades koolitusi, arendades võrgustikutööd jm.

2018. aastal saavad toetust:

  • loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonnas Eesti Teadushuvihariduse Liit 100 000 eurot;
  • muusika valdkonnas Eesti Muusikakoolide Liit 88 790 eurot;
  • kunsti valdkonnas Eesti Kunstikoolide Liit 83 333 eurot;
  • spordi valdkonnas Eesti Olümpiakomitee 100 000 eurot;
  • tantsu valdkonnas MTÜ Eesti Tantsuhuvihariduse Liit 88 500 eurot; 
  • üldkultuuri valdkonnas MTÜ Huvikoolide Liit 51 887 eurot.

Toetuse taotluste hindamist korraldab ja toetuse kasutamise lepingud sõlmib Eesti Noorsootöö Keskus.

Taustainfo

  • Esindusühing esindab huvihariduse või huvitegevuse läbiviijaid, kelle põhikirjas on tegevusvaldkondadena määratletud huviharidus või huvitegevus. Juriidiliste isikute kõrval võib esindusühingusse kuuluda ka füüsilisi isikuid.
  • Toetuse saamiseks pidi esindusühing esitama taotluse, mida hindas ministri käskkirjaga moodustatud hindajate kogu.
  • Taotlus pidi hõlmama ülevaadet valdkonna huvialadest, huvihariduse ja huvitegevuse pakkujatest ning juhendajate ja osalejate arvust, huvialavaldkonna kvaliteediga seotud kitsaskohtadest ja võimalikke lahendusi ning kavandatavaid tegevusi huviala valdkonna kvaliteedi arendamiseks.
  • Eraldi hinnati taotluses sisalduvat koostööleppe punkti, mis tähendab, et taotlus on koostatud vastava huvialavaldkonna ühingute koostöös. Samuti tuli taotlusele lisada ühingute vahel sõlmitud huvialavaldkonna kvaliteedi arendamise koostöölepe.

Veel uudiseid samal teemal

08.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti paistab Euroopas innovatsiooniga silma

Euroopa innovatsioonitaseme värsked võrdlusandmed näitavad, et Eesti kuulub kõige kiiremini innovatsiooni arendanud riikide hulka.

05.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps: maailma suurimad riigid küsivad meie nõuandeid ja kogemusi oma haridussüsteemi kaasajastamisel

„Eesti haridussüsteem on maailma tipus tänu sellele, et meil on kõigil võrdne ligipääs haridusele ning teisalt suudame koolides oskuslikult tehnoloogilisi lahendusi õppimises ja õpetamises kasutada,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps eile Pariisis toimunud G7 haridusministrite tippkohtumisel.