Sa oled siin

Haridus- ja Noorteameti peadirektoriks valiti Jaak Raie

18. märts 2022 - 15:39

Haridus- ja Noorteameti peadirektorina alustab avaliku konkursi tulemusena 1. aprillil tööd Jaak Raie.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul on tööle asuv peadirektor pikaaegse avaliku sektori juhtimiskogemusega ning hästi kursis ka hariduselus toimuvaga. „Usun, et tema liitumine Harno meeskonnaga annab asutusele uue hingamise ning praegu keerulistes oludes on eriti tähtis, et haridusvaldkond käiks ajaga kaasas ja oleks hästi juhitud. Soovin Jaak Raiele jõudu selles vastutusrikkas ja väljakutseid pakkuvas ametis,“ sõnas kantsler.

„Ootan väga võimalust panustada Eesti haridusellu ning kujundada meeskonnaga Harno tulevikukindlaks hariduspoliitikaid rakendavaks organisatsiooniks. Hariduskorralduse juurde jõudmise eest tänan aga nii Viljandi linnavalitsust kui Põhja-Sakala valda, kes selle töölõigu arendamiseks võimaldasid mul oma panuse anda ning tähtsustavad selgelt haridust meie riigi tuleviku alustalana,“ ütles Jaak Raie

Jaak Raie oli novembrist Põhja-Sakala vallavanem, enne seda Viljandi haridus- ja kultuuriameti juhataja. Varasemalt on Raie pikka aega töötanud SA Tallinna Teaduspark Tehnopol juhatajana, olnud Eesti Rahvusringhäälingu loomise ajal juhatuse liige ning Tallinna spordi- ja noorsooameti juhataja. Raie on omandanud Tartu Ülikoolis liikumis- ja sporditeaduste bakalaureusekraadi, mis on võrdsustatud magistrikraadiga ning ta on läbinud aastase õpetajakoolituse.

Harno peadirektori valimist korraldas Riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjon ning peadirektori kinnitas ametisse minister Liina Kersna oma käskkirjaga.

Haridus- ja Noorteamet (Harno) on Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala valitsusasutus, mis tegeleb Eesti riigi haridus- ja noortepoliitika rakendamisega. Harnos töötab 340 inimest 20 erinevas asukohas üle Eesti. Alates eelmise aasta detsembrist täitis Harno peadirektori kohuseid Harno koosseisu kuuluva Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuuri juhataja Rait Toompere.

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.